SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Najväčšia sukkah na svete

Najväčšia sukkah na svete

Najväčšia populácia Židov žije v Izraeli, takže nie ej prekvapením, že aj najrozsiahlejší stan sukkah postavili práve tam.

 

Presnejšie v mestách Netanya a Ashdod. 120 m2 plechu, tisícka dosiek a 350 kusov palmových konárov, to sú len niektoré zo stavebných materiálov, ktoré použili na vybudovanie obrovskej  sukkah. Sprístupnili ju počas festivalu sviatku Sukkot v Netanyii a Ašdode v dňoch 2. a 3. októbra. Do najväčšej sukkah na svete sa bez problémov zmestí až 1000 ľudí.

 

Z iniciatívy Ministerstva informácií a migrácie a v spolupráci s Beit Hatfutsot, Múzeom židovského ľudu a samosprávami miest Netanya a Ašdod sa festival tento rok koná vo Winter Lake parku v Netanay a Ben-Gurion parku v Ašdode.

 

Súčasne je pripravené v oboch mestách na námestí s rozlohou 528 m2 aj svetovo najväčšie priestranstvo pre Sukkot, ktoré zaplnia stovky stanov a stánkov, reprezentujúcich židovské komunity z celého sveta.

 

Zaujímavú sukkah majú napríklad v New Yorku. Ulice brázdi masívny ťahač, patriaci miestnej židovskej komunite a presúva sa z miesta na miesto.

 


Martina Pastier l Okt 3, 2012 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo