SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Najväčšia sukkah na svete

Najväčšia sukkah na svete

Najväčšia populácia Židov žije v Izraeli, takže nie ej prekvapením, že aj najrozsiahlejší stan sukkah postavili práve tam.

 

Presnejšie v mestách Netanya a Ashdod. 120 m2 plechu, tisícka dosiek a 350 kusov palmových konárov, to sú len niektoré zo stavebných materiálov, ktoré použili na vybudovanie obrovskej  sukkah. Sprístupnili ju počas festivalu sviatku Sukkot v Netanyii a Ašdode v dňoch 2. a 3. októbra. Do najväčšej sukkah na svete sa bez problémov zmestí až 1000 ľudí.

 

Z iniciatívy Ministerstva informácií a migrácie a v spolupráci s Beit Hatfutsot, Múzeom židovského ľudu a samosprávami miest Netanya a Ašdod sa festival tento rok koná vo Winter Lake parku v Netanay a Ben-Gurion parku v Ašdode.

 

Súčasne je pripravené v oboch mestách na námestí s rozlohou 528 m2 aj svetovo najväčšie priestranstvo pre Sukkot, ktoré zaplnia stovky stanov a stánkov, reprezentujúcich židovské komunity z celého sveta.

 

Zaujímavú sukkah majú napríklad v New Yorku. Ulice brázdi masívny ťahač, patriaci miestnej židovskej komunite a presúva sa z miesta na miesto.

 


by Martina Pastier l Oct 3, 2012 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or