SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Najbohatší Žid daruje 25 miliónov dolárov

Jad Vašem, pamätník obetí a hrdinov holokaustu v Izraeli, dostane najväčší dar od súkromnej osoby vo svojej histórii. Sponzorom by mal byť americký miliardár, ktorý je považovaný za najbohatšieho žida na svete.

 

Sheldon Adelson a jeho žena Miriam darujú múzeu Jad Vašem 25 miliónov dolárov pri piatkovej ceremónii, na ktorej sa zúčastnia aj laureát Nobelovej ceny Elie Wiesel, premiér Ehud Olmert a minister školstva Juli Tamir. Vo svojom štvrtkovom vydaní o tom informuje izraelský denník Haaretz.
Vďaka týmto finančným prostriedkom bude múzeum môcť rozšíriť svoje medzinárodné aktivity v oblasti osvety o holokauste. Financie budú pravdepodobne použité aj na presun najdôležitejších databáz múzea na internet. Adelson (73) sa narodil v chudobnej rodine imigrantov v americkom Bostone. V súčasnosti však vlastní obrovské hotelové a kongresové komplexy či herne v Las Vegas a najnovšie aj v Číne. Minulý mesiac časopis Forbes Adelsona zaradil na 5. miesto v rebríčku najbohatších ľudí sveta. Jeho odhadovaný majetok presahuje 20 miliárd dolárov.

Martin Max, Londýn

by Michael Szatmary l Nov 3, 2006 2:55 PM l Print l
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or