SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Najbohatší Žid daruje 25 miliónov dolárov

Jad Vašem, pamätník obetí a hrdinov holokaustu v Izraeli, dostane najväčší dar od súkromnej osoby vo svojej histórii. Sponzorom by mal byť americký miliardár, ktorý je považovaný za najbohatšieho žida na svete.

 

Sheldon Adelson a jeho žena Miriam darujú múzeu Jad Vašem 25 miliónov dolárov pri piatkovej ceremónii, na ktorej sa zúčastnia aj laureát Nobelovej ceny Elie Wiesel, premiér Ehud Olmert a minister školstva Juli Tamir. Vo svojom štvrtkovom vydaní o tom informuje izraelský denník Haaretz.
Vďaka týmto finančným prostriedkom bude múzeum môcť rozšíriť svoje medzinárodné aktivity v oblasti osvety o holokauste. Financie budú pravdepodobne použité aj na presun najdôležitejších databáz múzea na internet. Adelson (73) sa narodil v chudobnej rodine imigrantov v americkom Bostone. V súčasnosti však vlastní obrovské hotelové a kongresové komplexy či herne v Las Vegas a najnovšie aj v Číne. Minulý mesiac časopis Forbes Adelsona zaradil na 5. miesto v rebríčku najbohatších ľudí sveta. Jeho odhadovaný majetok presahuje 20 miliárd dolárov.

Martin Max, Londýn

Michael Szatmary l Nov 3, 2006 14:55 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo