SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Vláda odškodní litovských Židov

Vláda odškodní litovských Židov

Litovskí poslanci hlasovali v utorok za odškodnenie Židov, ktorým nacisti zhabali počas druhej svetovej vojny majetok.

 

Litovskí poslanci hlasovali v utorok za odškodnenie Židov, ktorým nacisti zhabali počas druhej svetovej vojny majetok. Takýto návrh podporilo 87 zákonodarcov, 7 poslanci hlasovali proti a 47 sa hlasovania zdržali alebo neboli prítomní.

 

Kompenzácie v prepočte vo výške 36,87 milióna eur by mali ísť v rokoch 2013 až 2023 na sociálne, kultúrne, vzdelávacie a ďalšie projekty 5 000 člennej židovskej komunity krajiny. Takmer 870 000 eur je tiež vyhradených na dôchodky pre ľudí, ktorí trpeli pod nacistickým režimom.

 

Počas druhej svetovej vojny zabili nacisti a ich kolaboranti 95 percent litovských Židov. Pred vojnou ich v krajine žilo 220 000.


Emil Vojtánek l Jún 22, 2011 00:00 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
19 reakcií pre „Vláda odškodní litovských Židov “

Trubiroch napísal(a):

Jún 28, 2011 01:14

gewitter rozmýšlaš ako človek ktorý ohromený zistil, že rebrík nepokračuje a neuvedomuje si, že v horúcej vode si nikto nesiahne studenou rukou na ponorenú nohu.

gewitter napísal(a):

Jún 27, 2011 13:22

Napomínam ? Skôr som zhrozený, ako môže niekto sám seba nazývať kresťanom a pritom popierať úplne základné biblické princípy, znevažovať a vysmievať sa Bohu rovno do očí. Som vari jediný, kto je ochotný postaviť sa na stranu Božieho slova ? Asi hej, ale už ma to ani nezaujíma. Napísal som, čo som chcel, či už v láske alebo v hneve a naďalej predhadzovať sviniam perly považujem za zbytočné a znevažujúce Boží majestát nielen z vašej strany, ale i z mojej.

Ervin Rybár napísal(a):

Jún 27, 2011 09:00

Gewitter, keď napomínaš ľudí v prvom rade sa nesmieš na nich hnevať, lebo inak iba zatvrdíš ich srdce. A potom ak si už dovolíš ich napomínať, tak ich napomínaj s veľkou pokorou a s veľkou láskou. Ja, keďže som veľký hriešnik si nedovolím napomínať nikoho - práve preto lebo nemám dostatočnú pokoru a lásku.

Trubiroch napísal(a):

Jún 26, 2011 21:59

gewitter už si urob inú šablónu. Pripomínaš mi malého zúrivého ktorý sa pokúšal diskutovať s veľvyslancom Izraela na TA3.

Diana Zsigová napísal(a):

Jún 26, 2011 21:13

No ak si vy myslite ze Bozia laska Vas odmeni za to, že ste cely život nenavideli a urazali ludi a tym plodili dalsiu nenavist, nech sa paci, pokojne si tak zite do konca svojho zivota...

Mozno prave svojim ostrym jazykom ste to boli prave vy, kto poslal ludi priamo do pekla, pretoze vase jednanie dokaze ludi velmi lahko odradit. Ako sa Vam s tym zije?

gewitter napísal(a):

Jún 26, 2011 20:54

Láska Božia k ľuďom nie je sentimentálna a v žiadnom prípade netoleruje hriech. Keby to tak bolo, Boží Syn by nemusel podstúpiť tak kruté mučenie a smrť za to hnusné, čo robíme my a čoho sa On nikdy nedopustil. Ale načo vám to vôbec píšem ? Pre vás nie je ani úchylka hriechom, tak kde sú posunuté vaše hranice morálky ? Už ani neexistujú.

Diana Zsigová napísal(a):

Jún 26, 2011 19:21

Každý má dosť prostriedkov na to aby zistil, či žije v súlade s Božím Písmom, alebo nie.

Vaším fanatizmom ich len odvraciate od Božieho slova a vyvolávate nechuť. Robíte zlé meno celému kresťanstvu, Ježišovi a Bohu. Takže svojími nenávistnymi fackami ešte viacej ubližujete ostatným ako humanisti a liberáli.

"vaša liberálna láska ich privedie do pekla, moja bigotná nenávisť - možno - aspoň k zamysleniu."

Nenávisť plodí len nenávisť a asi Vám nič nehovorí: "Miluj blížneho svojho!"

gewitter napísal(a):

Jún 26, 2011 11:19

Vážená, to predsa tvrdíte všetci, čo ste tu. Boh Je láska a súdiť nebude a ja si dovolím tvrdiť, že je mi ľúto, ale bude. Vy tvrdíte, že každý si môže žiť ako chce, ja si dovolím uviesť Božie slovo, ktoré tieto teórie vyvracia. Vy milujete ľudí, preto im klamete, ja ich nenávidím, preto ich "fackujem" Božím slovom. Lenže... vaša liberálna láska ich privedie do pekla, moja bigotná nenávisť - možno - aspoň k zamysleniu.
A čo tento pán, tiež nehumánny bigotný fanatik ?
" V 15 roku panovania cisára Tiberia, keď bol Pontský Pilát vladárom v Judsku a Herodes tetrarchom v Galilei... za najvyššieho kňaza Annáša a Kaifáša, stalo sa slovo Božie k Jánovi, synovi Zachariášovmu na púšti... A hovoril zástupom, ktoré vychádzali, aby sa mu dali pokrstiť: Plemeno vreteníc, ktože vám ukázal, aby ste unikli budúcemu hnevu ? Teda neste ovocie hodné pokánia !... A už je aj sekera priložená na koreň stromov. Každý teda strom, ktorý nerodí dobré ovocie, vytínajú a hádžu na oheň... ale ide mocnejší odo mňa (Pán Ježiš, Boží Syn),... ktorého vejačka je v Jeho ruke a prečistí svoje humno a zhromaždí pšenicu do svojej obilnice, ale plevy bude páliť neuhasiteľným ohňom... a takto zvestoval ľuďom evanjelium." Luk. 3:1-18
Biblický jazyk na ľudskú "dobrotu" nepoužíva veľmi vyberané výrazy. Verím, že sú to horké kvapky, ale majú liečivý účinok, na rozdiel od tých vašich liberálnych žvástov, pri ktorých človek nemá možnosť poznať, ako zle na tom je.

Diana Zsigová napísal(a):

Jún 26, 2011 10:27

"Kde beriete drzosť tvrdiť, že Boh je nekritická láska a privrie oči nad našimi slabosťami ? Bavíme sa o vážnych témach a tam kompromis nie je možný. Vaše slovo, proti Božiemu. Peklo je plné ľudí, ktorí si ho dobrovoľne vybrali."

Kde som tú prvú vetu tvrdila?

Áno, peklo je plné ľudí, ktoré nenávidia. Takže tak ako sa tam z vášho pohľadu môžem dostať ja, takisto sa tam veľmi ľahko bez čakania v rade dostanete aj vy.....

Kazdeho nenavidite a urazate, je to velmi smutne, zelam Vam len to najlepsie, nech ste raz stastni. Myslim, ze ked budete stastni, tak sa s tym vsetko vyriesi.

A mozno toto je predstava Vasho dokonaleho stastia: Pripojenie na internet, tlacitka CTRL+C, CTRL+V, elektronická Biblia a cim viac ludi urazite, tym lepsie sa citite......:(((

gewitter napísal(a):

Jún 26, 2011 07:59

To, že si to s Bohom "vydiskutujete," ste pred nejakým časom napísali vy, nechce sa mi ten príspevok hľadať, ale veľmi dobre si ho pamätám. Pozrite, v princípe máte pravdu, každý človek môže veriť čomu chce, žiť ako chce - ale musí myslieť na následky. Boh nám dal slobodnú vôľu v rozhodovaní a rešpektuje ju. Adam s Evou ju zneužili vo svoj neprospech ako prví a to v stave, keď ešte žili bez hriechu. Zatúžili byť nezávislí, nemusieť rešpektovať Božie slovo, ktoré im niečo "zakázalo." OK, stalo sa, tento hriech opakujú všetci ich potomkovia, navyše s tým, že už Boha ani nepoznajú, preto sú si istí, že Ho nemusia ani hľadať, ani rešpektovať. Narobili si svoje náboženstvá a božstvá presne podľa vlastných požiadaviek, aby vyzerali pobožne a zároveň žili podľa vlastnej vôle. Tým ale Boha nevymažú a platnosť Jeho slova nezrušia. Ja som iba jedným z tých, ktorí upozorňujú, že sa budeme tomuto slovu zodpovedať a ono nás bude súdiť, lebo taká je realita. Boh zostáva najvyšším sudcom a Jeho zákon vo večnej platnosti - ak tvrdí, že trestom za hriech je smrť, tak je to pravda. Kde beriete drzosť tvrdiť, že Boh je nekritická láska a privrie oči nad našimi slabosťami ? Bavíme sa o vážnych témach a tam kompromis nie je možný. Vaše slovo, proti Božiemu. Peklo je plné ľudí, ktorí si ho dobrovoľne vybrali.
Ak máme s ostatnými živočíchmi 90% spoločnej DNA a predsa nás od seba odlišuje zvyšných 10, prečo teda tvrdíte, že sme v podstate totožní a môžeme správať rovnako ? Zvieratá sa môžu páriť pez sobáša alebo rovnaké pohlavia navzájom, oni sa ale svojmu Stvoriteľovi za to zodpovedať nebudú, my áno. Neverte, že hriech jednotlivca nemá vplyv na celok, je to lož.

Stranka 1 z 2 1 2 »
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo