SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

USA pomôžu živým obetiam holokuastu

USA pomôžu živým obetiam holokuastu

Vláda amerického prezidenta Baracka Obamu sa snaží pomôcť ľuďom, ktorí prežili holokaust a žijú v Spojených štátoch, mnohí z nich v chudobe.

 

Pomoc má zahŕňať koordinovanú asistenciu, prácu s podpornými skupinami a využitie diplomatických prostriedkov pre navrátenie majetku, ktorý bol zabavený počas nacistickej éry. Viceprezident Joe Biden ohlásil vládne úsilie tento týždeň v príhovore k Americkémužidovskému spojenému rozdeľovaciemu výboru. Obamova vláda tvrdí, že v Spojených štátoch žije 100.000 ľudí, ktorí prežili holokaust. Približne 25 percent z nich žije pod hranicou chudoby.


Biden povedal, že zvláštny vyslanec na ministerstve zdravotníctva a sociálnych služieb bude pomáhať neziskovým organizáciám s poskytovaním potrebnej pomoci obetiam holokaustu. Vláda bude podľa jeho slov spolupracovať so svetovými židovskými organizáciami zaoberajúcimi sa reštitúciami, aby sa vyriešili nároky na majetky, zvlášť v strednej a východnej Európe.


by J.D. l Dec 13, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
1 Reponses to „USA pomôžu živým obetiam holokuastu“

steelsteel says:

Dec 15, 2013 1:36 PM

Šokovalo ma číslo 100 000 žijúcich obetí holocaustu v USA 68 rokov po skončení vojny.
V Izraeli, Európe, Kanade, Južnej Amerike ich podľa článkov žijú ďaľšie stotisíce až milóny, tak neviem, v čase vojny to museli byť deti a tých detí muselo byť v koncentračných táboroch niekoľko desať miliónov až stoviek milónov, keď ich po 68 rokoch stále je tak veľa....
Alebo typicky židovsky sa k odškodneniu hlásia aj americkí židia, ktorí vojnu prežili v bezpečí na americkom kontinente, ale prežili holocaust, nie?!
Tak neviem, čo je horšie, jedno horšie klamstvo, ako druhé...

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or