SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Do Osvienčimu lepšie cez webstránku

Do Osvienčimu lepšie cez webstránku

Vedenie múzea Auschwitz-Birkenau vyzvalo návštevníkov komplexu, aby si čas návštevy zabookovali vopred prostredníctvom webovej stránky.

 

Námestník riaditeľa pamätníka Andrzej Kacorzyk vysvetlil, že na vstupy do areálu treba v istých hodinách čakať pomerne dlho. Podľa múzea je záujem o prehliadku bývalého nacistického koncentračného tábora taký veľký, že hrozí, že budú nútení návštevníkov odmietať. Preto vedenie múzea odporúča zarezervovať si čas návštevy vopred a on-line.


Zo štatistiky múzea vyplýva, že tento rok Auschwitz-Birkenau navštívilo už viac ako 250.000 ľudí, čo je v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku nárast o 40 percent. Za celý rok 2014 zaregistrovali v bývalom tábore rekordného 1,5 milióna návštevníkov.V januári toho roku uplynulo 70 rokov od oslobodenia koncentračného tábora, čo je možno dôvod nárastu záujmu o návštevu tohto pamätného miesta.


Počas druhej svetovej vojny v koncentračnom tábore Auschwitz-Birkenau zahynulo približne 1,5 milióna ľudí predovšetkým židovského pôvodu, a to v plynových komorách, v dôsledku vyhladovania alebo ťažkých prác. Konali sa tu aj nehumánne experimenty, ktoré sú spájané najčastejšie s menom lekára Josefa Mengeleho.


by Emil Vojtánek l Apr 23, 2015 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or