SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Dievčina selfie z koncentráku obhajuje

Dievčina selfie z koncentráku obhajuje

Breanna Mitchell z Alabamy čelí kritike z fotografiu pred koncentračným táborom Auschwitz. Vraj ňou chcela vzdať hold svojmu zomrelému otcovi.

 

Fotografiu, na ktorej sa mladé dievča nadšene usmieva, zverejnila na sociálnych sieťach koncom júna. O mesiac neskôr obletela svet. „Určite neľutujem, že som tu fotografiu urobila. Nemyslela som, že robím niečo zlé. Konala by som rovnako,“ vyhlásila 21. júla v interview v relácii TakePart Live, ktorá sa objavila na YouTube.

 

Len deň predtým napísala na Twitter: „No teda, ja som slávna.“ Vtedy sa už jej fotografia objavila v novinách a v televízii. Mitchellovej konanie otvára debatu o fotografovaní selfie na miestach ako Auschwitz alebo Pamätník obetiam 11. septembra, teda na tam, kde prišlo o život množstvo ľudí. Jej odporcovia tvrdia, že mladí ľudia by sa mali učiť „digitálnej úcte a slušnému chovaniu“.

 

Ak vyplazujete jazyk a robíte hlúpe grimasy pred troskami Svetového obchodného centra, je to prinajmenšom nevhodné,“ uviedla v rozhovore Lizzie Post, odborníčka na etiketu. Kritika médií priniesla Mitchellovej aj skupinu podporovateľov a svoje konto na sociálnej sieti Twitter má už nastavené ako súkromné.

 

„Holokaust a druhá svetová vojna sú jediné témy, ktoré ma zaujímajú na hodinách dejepisu,“ vyhlásila v rozhovore pre TakePart Live. Uviedla, že toto historické obdobie bolo vášňou jej otca. „Po skončení školy mi rodičia sľúbili, že ma vezmú na cestu do zahraničia, kamkoľvek budem chcieť. Môj otec zomrel o rok skôr, než vznikla táto fotografia,“ dodala.

 

Interview s autorkou kontroverznej selfie v angličtine

 

Poznámka redakcie: Delet z tejto kauzy vedu až tak nerobí, dievčinu považuje za hlúpu kozu.


by Peter Godovic l Jul 28, 2014 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or