SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Hess tvrdil, že Churchilla zhypnotizovali Židia

Hess tvrdil, že Churchilla zhypnotizovali Židia

Tretí najmocnejší muž nacistického Nemecka si to zapísal do denníkov, ktorých časti zverejnili britské médiá. Texty im dala rodina armádneho lekára H. Dicksa.

 

Nacistický vojnový zločinec Rudolf Hess trpel psychickou poruchou spojenou so silnou posadnutosťou vodcom nacistického Nemecka Adolfom Hitlerom. Taký bol záver britského vojenského lekára, ktorý sa Hitlerovým zástupcom zaoberal po jeho zadržaní v roku 1941 neďaleko škótskeho mesta Glasgow. Zápisky z pozorovaní tretieho najmocnejšieho muža v nacistickom Nemecku sa v uplynulých dňoch objavili v britských médiách, ktorým ich ponúkla rodina armádneho doktora Henry Dicksa.

V nich sú zachytené aj Hessove tvrdenia o údajnom zhypnotizovaní vtedajšieho britského premiéra Winstona Churchilla Židmi. To isté sa mohlo stať aj v prípade samotných Nemcov, ktorí podľa neho iba vtedy mohli páchať zverstvá na Židoch v koncentračných táboroch. Hess údajne tvrdil, že "sily zla sa ho snažia zabiť", keďže ako jediný vie o ich "tajných schopnostiach". Doktor Dicks ho už na základe prvého dojmu označil za "jasného schizoidného psychopata s beštiálnou tvárou podobnou opici alebo vlkovi", uvádza sa jeho poznámkach.

 

Hess sa do Británie údajne vybral na vlastnú päsť s cieľom vyjednať prímerie so Spojeným kráľovstvom. Jeho lietadlo havarovalo, on sa však stihol katapultovať. Rodák z egyptskej Alexandrie sa následne dožadoval stretnutia s Churchillom, ktorý ho označil za duševne chorého a dal ho uväzniť. V britskom väzení zotrval až do konca vojny, následne ho postavili pre Norimberský tribunál, ktorý ho odsúdil na doživotie.

 

Hess prežil zvyšok svojho života v berlínskom väzení Spandau, kde ho v roku 1987 našli mŕtveho. Samovraždu spáchal ako 93-ročný, jeho telesné pozostatky uložené v bavorskom mestečku Wunsiedel minulý rok exhumovali a spopolnili, keďže miesto jeho posledného odpočinku sa stalo pútnickým miesto neonacistov.


by Emil Vojtánek l Apr 10, 2012 12:00 AM l Print l
Click here to print.
1 Reponses to „Hess tvrdil, že Churchilla zhypnotizovali Židia“

Robert says:

Oct 27, 2012 11:58 PM

asi mu uskodilo pridlhe stretavanie sa s SS, s ich dogmou a ritualom

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or