SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Zsa Zsu Gabor pochovajú v Budapešti

Zsa Zsu Gabor pochovajú v Budapešti

Hollywoodska herečka maďarského pôvodu Zsa Zsa Gaborová bude po pohrebe v Los Angeles pochovaná na cintoríne v Budapešti.

 

Oznámil to vdovec po herečke, nemecký princ Frédéric von Anhalt. Gaborová zomrela 18. decembra na srdcový infarkt vo veku 99 rokov vo svojej vile vo štvrti Bel Air v kalifornskom Los Angeles. Herečka chcela odcestovať do rodnej Budapešti a vidieť ju ešte aspoň raz, kým zomrie, uviedol jej manžel (73). Dodal, že boli s manželkou dlho v kontakte s jej vzdialenými príbuznými v Maďarsku, kde je pochovaný Gaborovej židovský otec.


Gaborová si s pomocou manžela dokonca už vybavila pas a debatovala s ním o lete do Európy, ktorý by si vyžadoval osobitnú asistenciu, pretože herečka bola od autonehody z roku 2002 pripútaná na invalidný vozík a v roku 2011 jej amputovali pravú nohu. Avšak Gaborovej jediná dcéra, z herečkinho druhého manželstva s hotelovým magnátom Conradom Hiltonom, bola proti ceste do Maďarska, lebo sa obávala, že matka sa do Spojených štátov nevráti.
"Teraz je v urne, ale to nám nezabráni ísť do Budapešti," povedal princ.


Filmová herečka - známa tým, že hrala samu seba a viedla búrlivý súkromný život - zomrela bez bolestí doma vo vile v Bel Air. Princ Frédéric von Anhalt informoval, že pohreb sa bude konať v piatok 30. decembra v Beverly Hills v Los Angeles. Prežila 90 percent svojich priateľov a na pohreb ich nepríde veľa, pretože na Vianoce odcestovali mimo Kaliforniu, dodal vdovec.


Týka sa to aj herečkinej najbližšej žijúcej priateľky, kanadskej herečky Ruty Lee, a jej lekára, ktorý je na lyžovačke v štáte Colorado. "Moja manželka si vybrala na smrť zlý deň. Mala zomrieť o týždeň skôr alebo v januári, keď už bude každý naspäť," povedal manžel.


Papara_Jew l Jan 2, 2017 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo