SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Zsa Zsu Gabor pochovajú v Budapešti

Zsa Zsu Gabor pochovajú v Budapešti

Hollywoodska herečka maďarského pôvodu Zsa Zsa Gaborová bude po pohrebe v Los Angeles pochovaná na cintoríne v Budapešti.

 

Oznámil to vdovec po herečke, nemecký princ Frédéric von Anhalt. Gaborová zomrela 18. decembra na srdcový infarkt vo veku 99 rokov vo svojej vile vo štvrti Bel Air v kalifornskom Los Angeles. Herečka chcela odcestovať do rodnej Budapešti a vidieť ju ešte aspoň raz, kým zomrie, uviedol jej manžel (73). Dodal, že boli s manželkou dlho v kontakte s jej vzdialenými príbuznými v Maďarsku, kde je pochovaný Gaborovej židovský otec.


Gaborová si s pomocou manžela dokonca už vybavila pas a debatovala s ním o lete do Európy, ktorý by si vyžadoval osobitnú asistenciu, pretože herečka bola od autonehody z roku 2002 pripútaná na invalidný vozík a v roku 2011 jej amputovali pravú nohu. Avšak Gaborovej jediná dcéra, z herečkinho druhého manželstva s hotelovým magnátom Conradom Hiltonom, bola proti ceste do Maďarska, lebo sa obávala, že matka sa do Spojených štátov nevráti.
"Teraz je v urne, ale to nám nezabráni ísť do Budapešti," povedal princ.


Filmová herečka - známa tým, že hrala samu seba a viedla búrlivý súkromný život - zomrela bez bolestí doma vo vile v Bel Air. Princ Frédéric von Anhalt informoval, že pohreb sa bude konať v piatok 30. decembra v Beverly Hills v Los Angeles. Prežila 90 percent svojich priateľov a na pohreb ich nepríde veľa, pretože na Vianoce odcestovali mimo Kaliforniu, dodal vdovec.


Týka sa to aj herečkinej najbližšej žijúcej priateľky, kanadskej herečky Ruty Lee, a jej lekára, ktorý je na lyžovačke v štáte Colorado. "Moja manželka si vybrala na smrť zlý deň. Mala zomrieť o týždeň skôr alebo v januári, keď už bude každý naspäť," povedal manžel.


by Papara_Jew l Jan 2, 2017 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or