SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Talianske aerolínky zničili vzácnu violu

Talianske aerolínky zničili vzácnu violu

Izraelská Myrna Herzogová nebude v dobrom spomínať na let z Ria cez Rím do Tel Avivu. Jej nástroj po prílete vyzeral, akby po ňom prešiel valec.

 

Žena, ktorá vyučuje na telavivskom konzervatóriu, letela strojom spoločnosti Alitalia z Ria de Janeiro cez Rím do Tel Avivu, kde po prílete zistila v puzdre nástroja z roku 1643 jeho vážne poškodenie. Podľa jej slov viola da gamba pôsobila, ako by cez ňu prešlo motorové vozidlo.


Hovorca spoločnosti Alitalia vyjadril poľutovanie nad udalosťou a zdôraznil, že celý incident je predmetom skúmania. Doterajšie poznatky naznačujú, že hudobníčka napriek odporúčaniu odmietla pri odbavovaní rezerváciu ďalšieho miesta pre chúlostivý nástroj, ktorý by si bola mohla vziať do priestoru pre cestujúcich.

 

Napokon však podpísala tlačivo, ktoré Alitaliu oslobodilo od zodpovednosti za nástroj, a viola da gamba putovala do batožinovej časti lietadla. Samotná poškodená však pre denník Berliner Morgenpost uviedla, že nemala na výber, pretože nástroj nemohla vziať do priestoru pre cestujúcich. Na poškodenú violu da gamba čaká finančne i časovo náročná oprava.


by Emil Vojtánek l Jan 11, 2018 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
2 Reponses to „Talianske aerolínky zničili vzácnu violu“

Koki says:

Feb 25, 2018 9:23 PM

Keď už sme v hudobnej tématike, poznáte oratórium Messiah od G. F. Handela? Nech sa páči jeho predohra:
https://www.youtube.com/watch?v=yNguOV-lKCA

Alebo niečo zo súčasnej EDM? Napríklad ASOT s dj. Arminom van Buurenom:
https://www.youtube.com/watch?v=Dppy2mECRUA

Koki says:

Feb 19, 2018 10:27 PM

Samozrejme, dať vzácny hudobný nástroj medzi tlačiace sa kufre a do teploty hlboko pod bodom mrazu je ... nezodpovedné. Chúďa, škoda...

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or