SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Ridley Scott nakrúti film o Mojžišovi

Ridley Scott nakrúti film o Mojžišovi

Režisér Ridley Scott, ktorý má na svedomí napríklad kasový trhák Gladiátor, sa rozhodol natočiť ďalší veľkofilm biblických rozmerov – príbeh o Mojžišovi.

 

V týchto dňoch idley Scott prináša do kín svoj najnovší film „Prometheus“.  V rozhovore s Ericom Spitznagelom o novom filme Scott uviedol, že by rád ukázal iného Mojžiša, než ako ho poznáme. Priznal, že v škole veľmi nepočúval, keď sa preberal starozákonný príbeh o Mojžišovi, ale odchod Židov z Egypta a zoslanie Tóry si zapamätal.

 

Vo filme by divákom chcel priblížiť ľudskú stránku veľkého proroka: „Na Mojžišovi ma nezaujali zázraky a veľké činy, tie pozná snáď každý. Všímal som si skôr drobné detaily, napríklad jeho vzťah k faraónovi.“ Scott nie je prvý, kto priniesol na filmové plátna príbehy z Biblie. Asi najznámejším filmovým portrétom proroka Mojžiša je film „Desať Božích prikázaní“ z roku 1956, ktorý režíroval Cecil B. Demille. Postavu Mojžiša stvárnil nezabudnuteľný Charleton Heston.

 

V poslednej dobe sa objavili správy, že film s biblickou tematikou nakrúca aj režisér Čiernej labute, Darren Aronofsky. Ten v súčasnosti pracuje na filme „Noe“, v ktorom hlavnú postavu hrá Russel Crowe. Ani Steven Spielberg neostáva pozadu a pre štúdiá Werner Brothers natáča film s pracovným názvom „Bohovia a králi“. A skúste hádať, o kom ten film bude. O Mojžišovi, samozrejme.


Papara_Jew l Jún 13, 2012 00:00 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
3 reakcie pre „Ridley Scott nakrúti film o Mojžišovi“

Robert napísal(a):

Júl 3, 2012 14:16

gewitter kde si krestan? :)) napis nieco ... nech sa zabavim :)) .. p.s. pamatas sa ako si do mna rypal? a nazyval ma nemocnym? sa ti nepaci ked ti niekto oponuje, a vyvracia to co tvrdis ty alebo si robi z teba srandu, zvykaj si, vykopal si vojnovu sekeru. :))

Robert napísal(a):

Jún 27, 2012 18:09

hlavna vec ze cely novy zakon je po starocia upravovany pre potreby cirkvi, a doby v ktorej sa ludstvo nachadza, a nefunguje nic, krestan umrie a zhnije a dost, nijkay jezis pre nikoho nepride, a nikdy neprisiel, ... to by dotycny musel byt zasvateny do svatej rodiny z ktorej pochadzal kristus ako liecitel, ale pchat sa tam je hlupost, bol nejak jezis za gewitterom? nebol , nikdy sa k nemu neprihlasil, nikdy ho neoslovil, realne, tak ako chodievali tie duchovane bytosti za napr. Danielom , ... preto je trapne gewitter sa pchat niekde kde o teba nieje zaujem, ak mam o niekoho zaujem tak pridem za nim, ukazem sa, realne sa prihovorim a pozvem ho a pod.... ..... ale nevzbudzujem falosne nadeje ze som niekde v nebicku a pridem sudit ludstvo, a fanatikov - fundamentalistov si zoberiem so sebou ... gewitter a naco by si ty konkretne bol takemu Kristovi? naco?

gewitter napísal(a):

Jún 13, 2012 15:44

Je fajn, že ešte i dnes sa nájdu režiséri, ktorí natáčajú biblické príbehy, na druhej strane to bude zase raz komercia plná ohurujúcich efektov s vymyslenými scénami a dialógmi. Nakoľko sa jedná o reálne dejinné udalosti, mali by byť skôr zdokumentované, než skomercionalizované a určite režisérom ide najmä o to, aby sa jednalo o kasový trhák. Biblické záznamy sa nemôžu skresľovať.

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo