SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Porotkyňa Talentu obdivuje A. Hitlera

Porotkyňa Talentu obdivuje A. Hitlera

Firma Simona Cowella vyšetruje libanonskú porotkyňu súťaže "Arabi majú talent", ktorá verejne obdivuje Hitlerove "presvedčivé" rečníctvo.

 

Libanonská porotkyňa súťaže "Arabi majú talent", medzinárodného projektu televízneho impéria Syco Simona Cowella, vyvolala svojím vyjadrením o obdive k rečníckym schopnostiach nacistického vodcu Adolfa Hitlera, v libanonskej MTV, napätie s materskou spoločnosťou vo Veľkej Británii.

 

Libanonská speváčka Najwa Karamová celosvetovo predala viac ako 50 miliónov nahrávok bola až do minulého roka arabskou tvárou kozmetickej značky L'Oreal. V programe "Talk of the Town" ju požiadali, aby zostavila z vlastností šiestich vybraných slávnych ľudí prototyp "ideálneho muža". Vybrala si Hitlera pre jeho "presvedčivé" rečnícke schopnosti.

 

Bizarnú voľbu doplnila o herca Richarda Gerea pre jeho "šarm", dramatika Williama Shakespearea kvôli romantike, či dokonca aj Žida, fyzika Alberta Einsteina, pre jeho "inteligenciu".

 

Periodikum Jewish News oslovilo spoločnosť Syco, ktorá za formátom "Got Talent" stojí, aby záležitosť vyšetrila. Aktuálna séria sa už skončila. Kto bude zasadať v porote na budúci rok ešte nie je známe.

 

 

Jewish News kontaktovali tiež L'Oréal, aby zistili, či kontrakt Karamovej ukončili z dôvodu jej verejných komentárov. Hovorca kozmetickej firmy sa odmietol k záležitosti vyjadriť. Zatiaľ nie je známe stanovisko ani samotného hudobného magnáta Cowella.

 

Ten len nedávno objavil svoje židovské korene a čaká potomka so židovskou priateľkou Lauren Silvermanovou. Ich dieťa, ktoré bude vychovávané v židovskej viere, sa má narodiť vo februári.

 

Henry Grunwald, predseda Národného centra holokaustu v Nottinghame povedal: "Použila Hitlera ako príklad vzorového muža. Je to prejav totálnej neúcty voči všetkým, nie iba voči Židom, ktorí zomreli alebo trpeli v dôsledku Hitlerových zločinov".

 


 

Britský poslanec Mike Freer pre médiá uviedol: "Je otrasné, ak niekto považuje masového vraha za vzor ideálneho rečníka, ak presvedčuje ľudí, že masová vražda šiestich miliónov Židov je prijateľná, že sa jedná o talent, ktorému sa treba vyrovnať. Je to možno indícia o vžitom a bežnom antisemitizme, ktorý sa objavuje v komentároch celebrít v tejto časti sveta." "Pokiaľ verí, že Hitler mal talent, ktorý by mali napodobňovať, je úplne nevhodná ako porotca," dodal Freer.

 

Nie je ničím výnimočným, že Hitler má svojich obdivovateľov dokonca aj v mainstreamových arabských kruhoch. Mein Kampf je v niektorých arabských krajinách vlastne nesmierne populárnou knihou. Poznámky libanonskej speváčky Najwy Karamovej o Hitlerových rečníckych schopnostiach sú mrazivé. V lepšom prípade ide o nekonečnú ignoranciu. V horšom prípade je to necitlivosť na hranici zľahčovania holokaustu.


by Martina Pastier l Dec 30, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or