SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Na Slovensko prídu izraelskí muzikanti

Na Slovensko prídu izraelskí muzikanti

Do Bratislave odohrajú výnimočný koncert dvaja skvelí izraelskí hudobníci: Yossi Arnheim (flauta) a Irit Rub-Levi (klavír).

 

Koncert sa uskutoční 9.marca 2015 o 18:00 hod. v Zichyho paláci na Ventúrskej 9 v Bratislave. V rámci programu zaznejú diela od významných skladateľov ako Johann Sebastian Bach, Franz Schubert či Fréderic Chopin. Sľúbená je však aj malá ochutnávka melódií pochádzajúcich z izraelskej ľudovej hudby.

 

Yossi Arnheim je prvým flautistom Izraelského filharmonického orchestra, s ktorým absolvoval koncerty v mnohých krajinách sveta. Okrem toho účinkuje ako sólista s inými domácimi i zahraničnými orchestrami, vystupuje so samostatnými recitálmi a zúčastnuje sa na mnohých festivaloch. A je tiež aktívnym komorným hráčom a propagátorom a šíriteľom hudby izraelských skladateľov.

 

Yossi Arnheim je profesorom hry na flaute na univerzite v Tel-Avive i na Akamédií hudby a tanca v Jeruzaleme. Okrem toho vedie majstrovské kurzy hry na flautu v Nemecku, Viedni, Paríži, USA, Maďarsku, Ukrajine, Holandsku, Kórei a Japonsku.

 

Irit Rub-Levi patrí medzi najvýznamnejšie izraelské klaviristky, pravidelne účinkuje s mnohými vynikajúcimi izraelskými i zahraničnými umelcami v rôznych komerných zoskupeniach. Má za sebou sólové vystúpenia s najväčšími izraelskými orchestrami. Jej umenie si vypočulo publikum v Kanade, Južnej Afrike, Nemecku, Rakúsku, Francúzsku aj Holandsku.

 

Popri svojej aktivite koncertnej klaviristky je tiež iniciátorkou a riaditeľkou programu KeyNote, ktorý je projektom Izraelského filharmonického orchestra pre hudobné vzdelávanie občianskej verejnosti. Za svoju hudobnú tvorbu bola ocenená prestížnou cenou American Record Guide.

 

Koncert organizujú: Občianske združenie Flautiada, Konzervatórium Bratislava, Izraelské veľvyslanectvo na Slovensku a MČ Bratislava-Staré Mesto


by Renáta Provazníková l Mar 4, 2015 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or