SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Katy Perry má hity, no nemá chrbtovú kosť

Katy Perry má hity, no nemá chrbtovú kosť

Ako všetci vieme, byť  v súčasnej dobe pro-Izrael sa nenosí. O to sympatickejšie je, ak sa svetoznáme celebrity neboja otvorene vyjadriť Izraelu podporu.

 

U tých židovských je to samozrejmosťou, u celebritných nežidov je to skôr vzácnosť – ale o to sympatickejšia.V tejto súvislosti musíme spomenúť otca Angeliny Jolie, amerického herca Jona Voighta (jeho starý otec sa volal Juraj Vojtko a do USA emigroval z Košíc).  Voight sa za Izrael  veľmi aktívne zasadzuje slovami aj skutkami.

 

Zatiaľ čo umelci  ako speváčka Annie Lennox či kapela Coldplay odmietajú v Izraeli koncertovať, pretože „porušuje ľudské práva“, Voight, len pred pár dňami navštívil Izrael za jediným účelom: vyjadriť mu v ťažkých časoch podporu.  Herec počas izraelskej návštevy otvorene hovoril o tom, ako ho znepokojujú antisemitské kampane v svetových médiách. Ktovie, čo si taký John Voight myslí o najnovších udalostiach okolo vychytenej popovej speváčky Katy Perry...?

 

Čo sa vlastne udialo:  Katy Perry sa previnila v očiach tisícov svojich nasledovateľov, keď si dovolila cez Twitter vyslať slová podpory mladému izraelskému fanúšikovi. Chlapec, skrývajúci sa v bunkri pred bombami,  ju požiadal, aby sa modlila za Izrael a Katy promptne zareagovala: “My prayers are for you guys tonight, SHALOM!!!” . To, čo Katy urobila síce nebolo žiadne markantné politické posolstvo angažovanej umelkyne (na úrovni skutkov Johna Voighta), skôr nevinné gesto speváčky, súcitiacej s fanúšikom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aj tak sa však nevyhla zúrivým reakciám a nechutným  vyhrážkam, ktoré sa na jej Twitterové konto začali hrnúť z celého sveta.  Izraelskí priaznivci  cez ten istý kanál  síce Katy zahrnuli slovami  vďaky a apelovali, aby sa nedala zastrašiť,  ona sa však aj tak   poponáhľala s alibistickým vysvetlením – tiež cez Twitter: „Teenager chcel aby som sa zaňho modlila a tak som to urobila. Nepodporujem ŽIADNE násilie KDEKOĽVEK  na svete páchané v mene ČOHOKOĽVEK.“   Au.  Aj vy cítite sklamanie?

 

Tak veľmi sa zľakla  toho hnevu, tak veľmi to chcela „napraviť“, že tým jedným vyjadrením z vaničky vyliala s vodou aj dieťa. Katy Perry je typickým príkladom alibistickej celebrity, ktorá chce, aby ju všetci mali radi. Lenže to je utópia. Nedá sa to. Musí sa zmieriť s tým, že keď raz je na očiach verejnosti,  nikdy nemôže vyhovieť všetkým. A už vôbec nie, ak sa bude akokoľvek nevinne vyjadrovať k politickým veciam.

 

Najprv sa zachovala veľmi ľudsky a sympaticky, potom sa však zľakla a ako keby  to vzala späť. Modliť sa za Izrael znamená podporovať demokraciu, ktorá sa bráni pred násilím. Je škoda, že  twitterové výlevy a urážky  fanatikov plných nenávisti  stačili na to, aby spochybnila svoje pôvodné slová. Je mi ľúto, ale Katy je pre mňa odteraz ženou, ktorá si nestojí za svojim slovom a nemá chrbtovú kosť.

Škoda.

 


by Lucia Kollárová l Aug 30, 2011 12:00 AM l Print l
Click here to print.
66 Reponses to „Katy Perry má hity, no nemá chrbtovú kosť “

gewitter says:

Sep 18, 2011 6:53 AM

V mene toho "milujúceho" boha nenávidia, vraždia a terorizujú celý svet. Krajiny, v ktorých je táto krvilačná modla oficiálnym bohom sú plné násila a krutosti, ženy sú tam menej ako zviera, civilné obyvateľstvo žije v špine, chudobe a strachu, k smrti nenávidia židov a kresťanov, sú divokí, primitívni, zaostalí... allah akbar.

Igor Dietrich says:

Sep 17, 2011 11:37 PM

Gewitterovi - dodatok: Boží vlastnosti: Bohu náleží veškerá dokonalost a absolutní dobro, nelze s ním spojovat jakékoliv zlo a chybu. Bůh je jediný, věčný, neplodil ani nebyl zplozen, nikdo Mu není roven. Je milosrdný, slitovný, spravedlivý a nejvyšší vládce, stvořitel, je počátkem i koncem, moudrý, slyšící a o každé věci vševědoucí, schopný a mocný. Bůh je milující a obživu poskytující, štědrý a promíjející, ochraňující, soudce a mír, atd. Takového Boha muslimové uctívají.

Igor Dietrich says:

Sep 17, 2011 11:04 PM

Neviem o tom, že moslim sa klania modle. Viem len, že sa zhovára s tým istým Bohom.

gewitter says:

Sep 17, 2011 9:20 PM

Písal som aj o nekompromisnom postoji k názorom, ktoré odporujú Božiemu slovu. Tlachy o ľudskej dobrote a ekumenickom porozumení naozaj nemusím. Ty vieš, že moslim sa klania modle a necháš ho v tom blude ďalej žiť a umrieť, hlavne, že ste si spolu pokecali ? To je podľa teba prejav lásky ?

Igor Dietrich says:

Sep 17, 2011 2:32 PM

Gewitterowi: Ale áno, vedel som, že ten citát nebol od Teba - ale hodil sa Ti a preto si ho citoval. Chcel som len poukázať na to, že také výroky sa nezhodujú s pravým učením islamu. František z Assisi bol pokorný. Hovoril s vysoko postavenou moslimskou osobou(ja si to už presne nepamätám, či to bol sultán alebo také niečo,tak jeho mocenské postavenie presne nemôžem opísať,-ale nezáleži na slovíčkach ale na podstate).A o čom hovorili - O Bohu -aké vlastnosti má a čuduj sa Geuel - zhodli sa. František našiel záľubu v* sultánových* očiach pre jeho vzťah k Bohu a poznanie o Bohu - aj keď ho František neoslovoval menom Allah. To za prvé.A za druhé - *sultán*chcel Františka za jeho vieru niečim obdarovať podľa zvykov ich viery. František akýkoľvek hmotný dar odmietol, pretože dal sľub pani chudobe. Obyčajne, podľa tamojších moslimských zvykov odmietnutie daru (almužny)znamenalo urážku.A však *sultán*sa neurazil a pochopil Františka a tak Františka s láskou prepustil. Otázka - bol Františkov apoštolát úspešný? Ak vezmeme do úvahy to, že *sultán*naďalej ostal vo svojej viere v modlitbách k Allahovi(=čo je v ich jazyku ten istý Boh ako Boh Židov a kresťanov-veď čítaj korán - máš to tam), tak nie,pretože k viere v Boha Trojici sa nedostal. Ale z druhej strany - *sultán* nadobudol vdaka rozhovoru s Františkom nový pohľad na ľudi Boha Trojici-čiže kresťanov, okúsil, akým požehnaním je tolerancia a tak to uzavriem zým, že Františkov apoštolát bol úspešný. Tvoj apoštolát na delete úspešny nie je- rozsievaš tu miesto tolerancii nenávisť a tak nemáš právo tu niečo písať o Božej láske, ktorú nemajú len kresťania ale rovnako aj ľudia iných kultúr.

gewitter says:

Sep 17, 2011 7:12 AM

Dúfal som, že aspoň raz vyperlíš niečo rozumné, ale opäť si neprekvapil.
Keby sa človek rozlial na kolomaž, tebe proste nedokáže vysvetliť rozdiel medzi modlou a Bohom, že ľudia vo všetkých pohanských kultúrach majú skrátka tendenciu vymýšľať si svojich vlastných bohov a bôžikov a allah je jedným z nich. Korán na rozdiel od židovskej Biblie je iba výplod ľudskej fantázie a taktiež všetky spisy všetkých náboženstiev na svete, okrem židovského. Preto je to blud, akým sa vôbec nemienim zaoberať - na rozdiel od teba. Zrejme si si zabudol povšimnúť malý detail, že autorom článku nie som ja, ale je svedectvom znovuzrodeného moslima, ktorý asi vie, o čom hovorí. Ty si samozrejme múdrejší, prepáč, že som si zase raz dovolil o tom zapochybovať. Allah nie je Boh !!! - ani v preklade, ani v skutočnosti, dokážeš tomu rozumieť alebo ti to mám preložiť do germánčiny ?
NÁBOŽENSTVO - židovské, kresťanské, moslimské, budhistické, šintoistické, humanizmus, filozofia ... je jedna bezduchá mŕtva záležitosť - výplod zvrátenej mysle bezbožného človeka, ktorá patrí do smetného koša ! Nie ľudia, ktorí patria Ježišovi zabíjajú a vraždia, ale tí pod hlavičkou náboženských systémov, hoci majú v názve aj Kristovo meno, čím ho znevažujú, potupujú a robia z Božieho Syna monštrum plné nenávisti. Charakteristikou tých, ktorí vydali svoj život Ježišovi Kristovi ako Osobe je Pravda Božieho Slova a láska, zároveň nekompromisný postoj voči hriechu a klamstvám, aké plodíš napríklad aj ty.

Igor Dietrich says:

Sep 16, 2011 9:22 PM

OK, Geuel, urobil som iba malú poznámku, že nikde som v Koráne nečítal o tom, že - citujem tvoj komentár* Allah posiela na smrť deti svojich veriacich*. Naopak, môžem Ti zacitovať z Koránu úryvok, ktorý nabáda moslimov ku tolerancii voči Židom i kresťanom.Viem, že nemáš moslimov rád a tak uveríš každej hlúpej kačici , avšak takisto biblia nikde nehovori o tom, že v mene kríža Boh Otec poslal svoje deti na smrť pri križiackych útokoch. Tam sa to splnilo doslovne - kresťania prehrali a spústa kresťanov bolo zabitých. Chyba nie je ani v Biblii, nie je v Bohu -(po arabsky v Allahovi) - a ani v Koráne, ale kdesi v nás ... A to, že my nemáme chuť v mene Boha zabíjať, je tiež len Boží (po arabsky Allahov) dar...

gewitter says:

Sep 16, 2011 8:46 AM

Viem si predstaviť, ako si ma v ňom zase humanisticky prefackal. Skús ho napriek tomu napísať znovu, niekedy to ani mne na prvý krát neprejde, v prvej fáze som obvinil admina, že filtruje.

Igor Dietrich says:

Sep 15, 2011 10:34 PM

Gewitter, text, ktory som ti napisal, sa niekde strati - ale je to asi tak lepsie...

Igor Dietrich says:

Sep 15, 2011 10:24 PM

Gewitterowi

Page 1 of 7 1 2 3 4 5 » ... last »
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or