SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Izraelské filmy v Bratislave

Izraelské filmy v Bratislave

Medzinárodný festival frankofónneho filmu patrí už tradične do jarnej festivalovej ponuky Bratislavy. Uskutoční sa od 13. do 17. apríla.

 

Prinesie do centra mesta vyše 60 najlepších celovečerných aj krátkych snímok z krajín ako Francúzsko, Belgicko, Rumunsko, Izrael alebo Kanada. Na festivalové plátna v Mladosti, Filmovom klube 35mm a Slovenskej národnej galérii sa dostanú filmové hity, žánrové aj klubové lahôdky, aké diváci nemajú možnosť bežne vidieť v slovenských kinách.

 

Tento rok na festivale premietnu dva izraelské snímky.

 

Film Vagabund rozpráva o študentovi ješivy Isaacovi. Bol jediným synom rodičov, ktorí konvertovali na pravoslávnu ortodoxnú vieru. S pocitom uviaznutia v problematickej rodine nachádza svoje nové útočisko v tuláctve. Keďzistí, že by mohol byť neplodný, začne hľadať odpovede na otázky týkajúce sa pochybnej minulosti svojho otca. Mladý muž sa popri putovaní po známych štvrtiach mesta usiluje o vykúpenie.

 

Festival snímku uvedie:

14. 4. o 17:00 Galéria SNG

17. 4. o 15:00 Galéria SNG

Viac sa dočítate tu

 

Druhým izraelským filmom na festivale je snímka Naomi o profesorovi astrofyziky, ktorý posadnuto miluje svoju mladú manželku Naomi. Keď jedného dňa zistí, že jeho žiarlivosť je oprávnená, nie je schopný sa kontrolovať. Rozhodne sa vyhľadať svojho súpera a následne spácha čin, ktorý bude ešte dlho trápiť jeho svedomie.

 

Festival snímku uvedie:

16. 4. o 12:30 FK 35mm

17. 4. o 16:00 FK 35mm

Viac sa dočítate tu


by Zuzana Kizáková l Apr 13, 2011 12:00 AM l Print l
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or