SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Izraelská móda prichádza na Slovensko

Izraelská móda prichádza na Slovensko

Izraelská módna distribučná spoločnosť, ktorá vytvorila prepojenie medzi izraelskými návrhármi, predajcami a kupujúcimi prichádza na Slovensko.

 

Jedným z cieľov Rimon Design House je zlepšiť obraz Izraela v očiach spoločnosti a obohatiť ho o povedomie bohatstva krásy a talentu, ktorými táto krajina oplýva. Mladých talentovaných izraelských umelcov podporujú nielen ekonomicky, ale snažia sa aj o zvýraznenie jedinečného aspektu izraelskej kultúry. Zakladateľkami spoločnosti Rimon Design House sú dve ambiciózne mladé ženy: Liat Arad a Tracey Goldstein. Stretli sa náhodne v Tel Avive. Zoznámil ich spoločný priateľ.

 

Zistili, že majú mnoho spoločného, vrátane vízie do budúcnosti. Postupne sformovali svoj podnikateľský zámer a koncept spoločnosti postavili na myšlienke: "Cit pre podnikanie, oči pre dizajn". Svoju firmu nazvali Rimon, čo v preklade z hebrejčiny znamená granátové jablko, z niekoľkých dôvodov. Toto zvláštne ovocie je totiž veľmi typické pre Izrael a mnohí ho považujú za jeho klenot. Rovnako tak i nápady a talent mladých umelcov, ktorých RDH reprezentuje, sú svojim spôsobom pokladom pre túto krajinu.

 

 

Hovorí sa tiež, že keď Mojžiš vyslal mužov, aby preskúmali túto krajinu, priviezli mu práve granátové jablko ako dôkaz, že pôda v Izraeli je úrodná. Niektoré zdroje zase tvrdia, že práve toto ovocie bolo tým zakázaným , ktorému Adam s Evou neodolali.

 

Rimon Design House dnes okrem iných zastupujú izraelské talenty ako Shlomit Ofir, Lee Coren či značku Medusa. Od novembra 2013 Rimon Design House bude fungovať aj na Slovensku. "Ochutnávka izraelského dizajnu" v podobe šperkov Shlomit Ofir bude dostupná aj na Vianočnom charitatívnom bazáre v Starej tržnici 24.novembra 2013.

 

(titulná fotografia: Shlomit Ofir Jewelry Design)


by Renáta Caková l Nov 15, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
4 Reponses to „Izraelská móda prichádza na Slovensko“

gewitter says:

Nov 18, 2013 5:15 PM

To akože allah "sesílá" ? :DDD
Aspoň že nestrácaš zmysel pre humor, ahmed.

Mimochodom, tie arabské táraniny vám ešte nepreložili do slovenčiny, že tu ohuruješ v akejsi predpotopnej staročeštine ?

Igor Dietrich says:

Nov 18, 2013 5:01 PM

„On jest to, který sesílá s nebe vodu: a dáváme ní vzrůsti bylinám všeho druhu; vodou dáváme vzrůsti zeleni, z níž vzrůstají pak urozená zrna obilná, a palmám, jichž větve visící hrozny datlí nesou a zahrady révy vinné a olivy a jablka granátová, jež PODOBAJÍ SE SOBĚ NAVZÁJEM, ALE NEJSOU STEJNÁ. Pohleďte na plody jejich, jak tvoří se a dozrávaji, v tom zajisté znamení jsou lidu věřícímu." (Korán 6:99)

gewitter says:

Nov 17, 2013 8:14 AM

Krásny, jemný a veľmi vkusný design, Izrael má skutočne veľký potenciál aj v tejto oblasti.

Čo sa týka ovocia - granátové jablko iste bolo jedným z plodov, ktoré vyzvedači priniesli z Kanánu, ale URČITE nebolo plodom zo stromu poznania dobrého a zlého. Tento strom bol iba jediný svojho druhu vysadený v rajskej záhrade a Biblia nikde nešpecifikuje, aké ovocie plodil, ibaže bol "prežiadúci." Ľudská fantázia si vymyslela jablko - buď obyčajné, alebo granátové, čo je samozrejme úplný nezmysel.

Trubiroch says:

Nov 16, 2013 12:40 AM

Niektoré zdroje zase tvrdia, že práve toto ovocie bolo tým zakázaným , ktorému Adam s Evou neodolali :-)))).

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or