SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Fenomenálny izraelský gitarista v Bratislave

Fenomenálny izraelský gitarista v Bratislave

Milovníci vážnej hudby si budú môcť vychutnať koncert najúspešnejšieho súčasného izraelského gitaristu Alexeja Belousova v Bratislave.

 

Hudobník vystúpi na festivale Bratislavská komorná gitara v nedeľu 22. apríla o 19 h. v  Zichyho paláci. “Alexej Belousov patrí medzi špičku izraelských umelcov a je aj známym propagátorom izraelského umenia. Veľmi rád hrá skladby súčasných izraelských skladateľov a tie predstaví aj nášmu publiku. Dočkáme sa aj trochy exotiky,” povedala umelecká riaditeľka festivalu Bratislavská komorná gitara Miriam Rodriguez Brüllová.

Alexei Belousov vystúpi v rámci zoskupenia Duo SoloNeo s výbornou ruskou flautistkou Jekaterinou Maťušenkovou. Belousov študoval dirigovanie a hru na klasickej gitare. V štúdiu oboch špecializácií pokračoval od roku 1990 na Čeljabinskom Štátnom Ústave umenia a kultúry u profesora Viktora Kozlova – svetovo presláveného gitaristu a skladateľa. Po príchode do Jeruzalema v roku 1991 sa ďalej vzdelával na Jeruzalemskej akadémii hudby a tanca.

 

Vystupuje ako sólista, venuje sa aj komornej hudbe a dáva majstrovské hodiny. Koncertuje po celom svete, na konte má niekoľko národných i medzinárodných ocenení. Od roku 2006 je umeleckým riaditeľom Medzinárodného festivalu klasickej gitary a súťaže Guitar Gems v Netanyi v Izraeli.

 

 

 


Zuzana Kizáková l Apr 18, 2012 00:00 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
1 reakcia pre „Fenomenálny izraelský gitarista v Bratislave“

Igor Dietrich napísal(a):

Apr 30, 2012 22:57

To video k článku je ozaj super - ďakujem. Skladby S.L.Weissa sú nádherné a uvedenú skladbu Alexej zahral tiež nádherné. S.L.Weiss bol síce nemecký skladateľ a lutnista, čo ide samozrejme bokom od izraelského umenia - ale na podstate výborného videa odzrkadľujúceho kvalitu interpreta a kvalitu skladateľa nič nemení .

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo