SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Do Bratislavy prichádza tanec z Izraela

Do Bratislavy prichádza tanec z Izraela

Bratislavské divadlo elledanse hostí unikátny multižánrový festival "Focus Slovensko - Izrael". Na Slovensko zavítajú tanečné súbory z Izraela.

 

6. septembra o 19 hodine otvorí bratislavské tanečné divadlo elledanse brány divákom s jedinečným projektom Focus Slovensko – Izrael. Milovníkov inovatívnych a zároveň provokatívnych formátov poteší premiéra tanečného predstavenia YouMake ReMake izraelskej režisérky a choreografky Renany Raz.

 

Multidisciplinárne predstavenie v podaní Company elledanse tvorí umelecká odozva na videá z YouTube. Publikum bude mať možnosť prežiť obe reakcie - na „remake“ i na originálne YouTube video. Okrem premiéry sa počas dvoch dní predstavia izraelské tanečné súbory Dafi Dance Group a dvojica M.Getman a E.B. Sasson.

 

Choreografka Dafi Altbeb povedie semináre súčasného tanca pre profesionálnych tanečníkov. Prehliadku tanečného umenia "Made in Izrael" doplní vernisáž fotografií Human Family – Izrael Martina Črepa, premietanie dokumentu Borisa Bočeva, koncert Židovské piesne zo Slovenska v podaní Mojše Band. Súčasťou festivalu je hudobno komediálne predstavenie v podaní novinára, stand up komika a hudobníka Michaela Szatmaryho.

 

 


Emil Vojtánek l Aug 23, 2013 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo