SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Do Bratislavy prichádza tanec z Izraela

Do Bratislavy prichádza tanec z Izraela

Bratislavské divadlo elledanse hostí unikátny multižánrový festival "Focus Slovensko - Izrael". Na Slovensko zavítajú tanečné súbory z Izraela.

 

6. septembra o 19 hodine otvorí bratislavské tanečné divadlo elledanse brány divákom s jedinečným projektom Focus Slovensko – Izrael. Milovníkov inovatívnych a zároveň provokatívnych formátov poteší premiéra tanečného predstavenia YouMake ReMake izraelskej režisérky a choreografky Renany Raz.

 

Multidisciplinárne predstavenie v podaní Company elledanse tvorí umelecká odozva na videá z YouTube. Publikum bude mať možnosť prežiť obe reakcie - na „remake“ i na originálne YouTube video. Okrem premiéry sa počas dvoch dní predstavia izraelské tanečné súbory Dafi Dance Group a dvojica M.Getman a E.B. Sasson.

 

Choreografka Dafi Altbeb povedie semináre súčasného tanca pre profesionálnych tanečníkov. Prehliadku tanečného umenia "Made in Izrael" doplní vernisáž fotografií Human Family – Izrael Martina Črepa, premietanie dokumentu Borisa Bočeva, koncert Židovské piesne zo Slovenska v podaní Mojše Band. Súčasťou festivalu je hudobno komediálne predstavenie v podaní novinára, stand up komika a hudobníka Michaela Szatmaryho.

 

 


by Emil Vojtánek l Aug 23, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or