SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Dana International bude opäť reprezentovať Izrael na Eurovízii

Dana International bude opäť reprezentovať Izrael na Eurovízii

Je to potvrdené, Dana zvíťazila v domácej súťaži a v Nemecku bude opäť hájiť modrobiele farby. Tentoraz však o tom, kto pocestuje na súťaž rozhodovali diváci.

 

Izraelská popová hviezda Dana International už jedno prvenstvo v Eurovízii získala. V roku 1998 prevalcovala všetkých konkurentov a jej pieseň Diva sa stala hitom aj na MTV. Rok na to sa súťaž konala v Izraeli, kde úspech domácich potvrdili chlapci zo skupiny Eden piatym miestom s piesňou Happy Birthday.

 

Kto je al vlastne Dana International? Narodila sa v roku 1972 ako chlapec Yaron Cohen. Odmalička sa však cítila  ako dievča a chcela byť speváčka. Pochádzala z chudobnej rodiny. Keď mala 18 rokov si ešte ako chlapec zarábala v travesty šou a parodovala slávne speváčky. Na pódiu ju raz objavil jslávny izraelský DJ Offer Nissim, a vzal do nahrávacieho štúdia.

 

Izrael však napriek vyspelej demokracii nebol v tom čase pripravený na transexuálny idol krajiny. Jej piesne sa len ťažko dostali do rádií a ešte ťažšie do televízie. V roku 1993 Dana podstúpila v Londýne operáciu. Oficiálne sa z nej stala žena. V ten istý rok si dala umelecké meno Dana International a nahrala prvý album., ktorý zaznamenal úspech aj Egypte, Grécku či Jordánsku.

 

 

Odvtedy už len jej kariéra stúpala strmo nahor. Svetovú slávu jej zabezpečilo práve prvenstvo v Eurovízii. Odvtedy sa stala akousi izraelskou predstaviteľkou liberálnosti a tolerancie v sexualite.

 

"Moje víťazstvo dokazuje, že Boh je na mojej strane. Rada by som vyslala toto posolstvo: Skúste ma prijať takú, aká som. Neznamená to, že neverím v Boha, som súčasťou nášho židovského národa,” adresovala svoje slová najmä ortodoxným židom, ktorí boli proti jej vystúpeniu na Eurovízii.

 

Dana International dodnes patrí medzi jednu z najslávnejších transsexuálnych osobností sveta. A s desiatkou úspešných albumov aj jednou z najúspešnejsích izraelských speváčok.

 

Skladbu Ding Dong jej zložil hudobník a skladateľ Tzvika Pik, ktorý je autorom aj hitu Diva. To, či má skladba v nemeckom Dusseldorfe 14. mája šancu uspieť môžete posúdiť aj vy:

 

 

Delet bude Dane veľmi držať palce...


by Papara_Jew l Mar 11, 2011 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
35 Reponses to „Dana International bude opäť reprezentovať Izrael na Eurovízii“

Trubiroch says:

Apr 27, 2013 11:22 PM

Muž zostane vždy mužom.

Robert says:

Apr 25, 2013 8:26 PM

Pán Šéfredaktor, teším sa na ďalšie fajné pesničky :)

Robert says:

Apr 25, 2013 8:23 PM

Ding Dong - zvuk srdce zvona alebo aj keď si kukulienka sťažuje :)) treba si to ale pustiť ako Official video clip.

Robert says:

Mar 25, 2013 8:17 PM

gewitter, skús sa na tu Danu kuknut ocami nie proroka jeremijáša, izajáša, mojžiša, ježiša atd... proste skus nepozerat na tohto cloveka ocami biblie, skus sam zo seba, ved nemusis ist s nou na rande :))

Robert says:

Mar 25, 2013 12:22 AM

gewitter, ani nevieš či máš židov milovať alebo nenávidieť, cítim to tak isto

Robert says:

Mar 24, 2013 6:17 AM

sa necudujem, ze ju ortodoxne kruhy odsudzovali, lebo on - ona je znamenie velkej zmeny, kdezto u ortodoxneho, konzervatívneho cloveka sa zmeny moc nenosia, ved aj nakoniec vsetky nabozenske texty pisala ruka velmi konzervatívna

Robert says:

Mar 24, 2013 6:10 AM

ding dong, medzi riadkami aj takto nejako: Aj ked je tu noc /v Izraeli/ cas vsetko napraví a príde spása, budem pocuvat tie zvony ktore porazia zlo a stanem sa princeznou šťastia . Fakt bomba song. :)

Robert says:

Mar 24, 2013 1:49 AM

ding dong - v tme záblesk svetla, to svetlo zvony zobudia

Robert says:

Mar 24, 2013 12:12 AM

ding dong, aj ako zvony ktoré porazia zlo

Robert says:

Mar 23, 2013 11:54 AM

ta piesen ding dong, to je akoby Dana povedala : Ked budes pocut a pocuvnes také /tie/ zvony, tak budes najstastnejsim clovekom na zemi.:)

Page 1 of 4 1 2 3 4 » ... last »
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or