SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Bratislavskí klezmeri vydávajú nové CD

Bratislavskí klezmeri vydávajú nové CD

Originálne slovenské zoskupenie Pressburger Klezmer Band vydáva prvý singel z pripravovaného albumu Tants Mit Mir (Tancuj so mnou).

 

Je to skladba Double Moyshe. Aktuálny singel prichádza po dvojročnej albumovej odmlke kapely. Vskutočnosti však ide ojej prvú novú skladbu po šiestich rokoch. Posledný autorský album snázvom Mit libe.. Sláskou... totiž skupina vydala ešte vroku 2006. Skladbu Double Moyshe zaranžoval pre Pressburger Klezmer Band dvorný skladateľ Lúčnice Peter Jantoščiak. Okrem tejto piesne bude na novinke Tants Mit Mir ďalších štrnásť skladieb.

 

Formácia Pressburger Klezmer Band, ktorá sa na hudobnej scéne pohybuje už od roku 1995, začala nový album nahrávať začiatkom októbra. Štúdiovku Tants Mit Mir nahrávali s medzinárodným obsadením. Pozvanie zohratej sedemčlennej skupiny prijali hostia zo štyroch krajín - klezmerový klarinetista Merlin Shepherd z Veľkej Británie, akordeonista Miroslav Vuković z Bosny a Hercegoviny, moldavský cimbalista Marcel Comendant a charizmatická srbská speváčka Anita Ribar s talentovaným perkusionistom - krajanom Daliborom Martinovom.

 

Album ponúkne piesne z Balkánu, tradičný klezmer v pôsobivých aranžmánoch s originálnymi improvizáciami i kombináciu židovských a rusínskych melódií z východu Slovenska a Podkarpatskej Rusi. Široké žánrové spektrum albumu Tants Mit Mir napovedá, že pripravovaná novinka populárnej formácie prekvapí aj jej najvernejších fanúšikov. Hudobnú produkciu albumu mali na starosti hudobníci Robert Pospiš a Martin Sillay. Nahrávka vyjde v ich vydavateľstve Real Music House a pokrstia ju vrámci podujatia Klezminorities v piatok 30. novembra v bratislavskom Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava.


by Papara_Jew l Nov 7, 2012 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or