SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Tak. A predsa sme tu

Tak. A predsa sme tu

Sof, sof ako sa hovorí v hebrejčine, teda konečne. Možno si to nepoviete len vy čitatelia, ale hovorím si to najmä ja – autor tohto projektu.

 

 

Nebudem vás zaťažovať problémami, ktoré ma pri tvorbe stránky sprevádzali a nesiem si ich so sebou denne. Trocha naivne som si myslel, že sa mi podarí vyzbierať peniaze na nový DELET od čitateľov, aj keď samozrejme, mnohí menšou čiastkou prispeli. Celková suma potrebná na redizajn a rebrand sa vyšplhala asi na 4000 eur a mne sa podarilo zohnať sotva polovicu. To ale nie je podstatné.

 

Podstatné je, že DELET už beží. Ako ste si už mohli všimnúť, je rozšírený o množstvo rubrík, je viac interaktívny a denne uptadovaný. Vďaka nezištnej pomoci Petra Godoviča dokonca bilingválny. Som totiž presvedčený, že články vždy boli a sú dostatočne kvalitné na to, aby boli preložené do angličtiny a vice versa. Teší ma, že mi zostali verní všetci dopisovatelia a dopisovateľky, vrátane Lucie Kollárovej alebo mojej mamy. Bohužiaľ ale už bez pravidelného politického spravodajcu Yehudu Lahava, ktorý pre DELET napísal 74 komentárov. Bolo by úžasné, keby sa okruh píšucich autorov ešte zvýšil, čiže ak máte niečo na srdci, duši alebo v hlave pokojne pošlite text na michael@delet.sk a ja ho rád uverejním.

 

DELET by ste dnes nečítali, keby nebolo nadácie EZRA a Tomáša Sterna, ktorí poskytli prvý kapitál na to, aby portál mohol 20. decembra zmeniť status na online. Taktiež ďakujem internetovej firme Vesper (www.wearevesper.com), ktorej majiteľky, programátori a grafici urobili všetko preto, aby som bol spokojný, aj keď vedia, že to so mnou, ako zadávateľom nebolo vždy jednoduché.

 

Tlačený Delet tu bol sedem rokov. Viem, že nič nenahradí šuchot papiera a tiež viem, že ho čítali aj mnohí seniori, vrátane mojej starej mamy, takže by som chcel poprosiť vnukov a vnučky, aby im články vytlačili a priniesli. DELET sa teraz len rozbieha, postupne sa budem snažiť pridať aj iné funkcie, no teraz vás prosím o trpezlivosť. Privítam však akékoľvek návrhy, postrehy ale aj upozornenia na chyby. Samozrejme aj finančnú podporu, bez ktorej bude DELET len ťažko existovať. Číslo účtu je uvedené v rubrike O nás.

 

Aha, aby som nezabudol. Info pre všetkých, ktorí nás podozrievajú z toho, aké veľké peniaze máme a koľko nám za túto prácu platia. Môžem však na svoju česť povedať, že: Zero, Nada, Efes, Nula. Všetci ju robíme dobrovoľne a zadarmo.

 

DELET opäť existuje, a ja sa teším, že sa v ňom dočítate opäť to, čo nikde inde. Presne ako doteraz posledných sedem rokov.

 

Michael Szatmary

Šéfredaktor a vydavateľ DELET


by Michael Szatmary l Dec 20, 2010 12:00 AM l Print l
Click here to print.
3 Reponses to „Tak. A predsa sme tu“

július slanina says:

Mar 8, 2011 4:11 AM

Ejzo kef! Toda raba,mecujan! Ve koľ tuv!

Michael Szatmary says:

Jan 31, 2011 3:44 AM

Vdaka za podporu :)

zoyne says:

Jan 30, 2011 10:32 PM

Vzdy som mal rad huzevnatych ludi... :) - gratulujem.
A uprimne si myslim, ze Delet v novej forme si najde dalsich novych citatelov.

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or