SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Dva a pol chlapa už pozerať nebudem

Dva a pol chlapa už pozerať nebudem

Priznávam, mal som rád tento sitkom. Nebol síce na prvom mieste ale do prvej pätky by sa určite dostal. Mal som rád aj hlavného hrdinu Charlieho Sheena.

 

Postava, ktorú hrá je určite podobná jeho životnému štýlu. Nevadí mi, že berie tu a tam kokaín, že si užíva s ľahkými ženami. Prvý raz dom nad ním zdvihol varovný prst, keď vyšlo najavo, že zbil exmanželku alebo sa jej dokonca vyhrážal so zbraňou v ruke. No, ospravedlnil sa a pani Sheenová odpustila. Mám však rád aj autora tohto sitkomu Chucka Lorrea. Podľa mňa je to totiž génius. Nie je len výkonným producentom ale aj píše scenáre a všetky dialógy.

 

Okrem toho stojí aj za dvojkou v mojou liste najlepších komediálnych seriálov - The Big Bang Theory (Teória veľkého tresku). No má podiel aj na úspechu ďalších. Okrem toho je vynikajúci hudobný skladateľ. Keď však Charlie Sheen začne svojho chlebodarcu verejne urážať, nazývať ho kontaminovaným červom, či šarlatánom a v rozhlasovom interview volať pôvodným menom a to židovským – Chaim Levine nezdvihol som už len prst ale so seriálom Dva pol chlapa rovno končím. A televízna spoločnosť CBS zrejme tiež, pretože nakrúcanie okamžite prerušili  a nevie sa, čo bude s rozbehnutou sezónou. A to bol pritom dovtedy Sheen najlepšie plateným seriálovým hercom na svete. Navyše, televízia mu vždy vychádzala v ústrety a nakrúcanie prispôsobovala jeho pobytom v liečebniach.

 

Sheen si neskôr  uvedomil, že prestrelil a tak vyhlásil, že to vôbec nemyslel tak, ako to vyznelo. Židovského producenta Chucka Lorrea vraj preto volal pôvodným menom, aby Lorre pochopil, že myslí jeho ako človeka a nie nejakého anonymného blba z televízie. K celému incidentu sa vyjadrila aj Americká liga proti hanobeniu, ktorej šéf povedal, že Sheenove vety, kde producenta nazval všetkými invektívami a potom ho oslovoval židovským menom, naplnili podstatu antisemitizmu. Je jasné, že CBS už rozbehnutú sériu nedokončí a je veľmi otázne, či seriál bude vôbec pokračovať. Keby aj, už ho pozerať nebudem.

 

 

 

PS: Spomeňme ešte dvorného návrhára Dioru Johna Galliana. Ten v Paríži vyrevoval na cudzích ľudí a nadával im do židovských bastardov. Pokial viem, už v Diore nepracuje.


Michael Szatmary l Feb 28, 2011 00:00 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo