SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Zomrel Vidal Sassoon

Zomrel Vidal Sassoon

Vo veku 84 rokov zomrel v Los Angeles známy židovský kaderník a stylista Vidal Sassoon.

 

Podľa oficiálnych informáciou prirodzenou smrťou. Roky sa však špekulovalo, že mal leukémiu. Rodený Londýnčan sa v 60. rokoch minulého storočia preslávil kreatívnymi, ľahko udržiavanými, geometrickými strihmi. V tom čase korešpondovali so začínajúcim hnutím za emancipáciu žien. Tie už nemuseli tráviť toľko času nekonečným česaním a lakovaním vlasov. Vidal Sassoon vyvinul populárnu sadu šampónov a stylingových produktov nesúcich jeho meno. Jeho slogan znel: "Ak ty nevyzeráš dobre, my nevyzeráme dobre."

 

Bohatsvo a slávu si však musel ťažko odpracovať. Vyrastal len s mamou, ktorá na neho ani jeho brata nemala ako uživiť a tak skončil v židovskom sirotinci. Strávil tam sedem rokov. Matke povolili návštevy len raz do mesiaca. Mladý Vidal opustil ústav, keď mal 14 rokov. Pred tým ako začal kadernícku kariéru pracoval ako poslíček.

 

 

Keď mal 17 nastúpil do armády. Stal sa najmladším členom Skupiny 43, židovskej jednotky, ktorá bojovala proti nacistom v Británii. V roku 1948, keď mal dvadsať rokov vstúpil do Hagany, teda neoficiálnej izraelskej armády a dokonca bojoval v prvej izraelskej vojne v tom istom roku. Po rokoch spomínal na výcvik s izraelskými vojakmi, ako na najlepší rok jeho života.

 

V roku 1984 založil neziskovú organizáciu na boj proti antisemitizmu ale najmä ako pomocnú ruku lovcovi nacistov Simonovi Wiesenthalovi. Sassoon bol štyrikrát ženatý a mal mnoho detí a ešte viac vnúčat. Jedna z jeho ex si vzala brunejského sultána.


Michael Szatmary l Máj 10, 2012 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo