SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Zatkli muža, ktorý sa vyhrážal komunite

Zatkli muža, ktorý sa vyhrážal komunite

V Spojených štátoch zatkli muža, ktorý sa údajne vyhrážal židovským inštitúciám, informoval dnes Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI).

 

Juana Thompsona zatkli v St. Louis v štáte Missouri. Je obvinený z toho, že v januári a februári sa vyhrážal ôsmim Židovským komunitným centrám (JCC). Lige proti hanobeniu (ADL) sa vraj vyhrážal bombovým útokom. Tridsaťjedenročný Thompson sa však bráni, že tieto skutky spáchala jeho bývalá priateľka v jeho mene. Podľa úradov je však páchateľom Thompson, ktorý chcel skutky hodiť na svoju expriateľku, aby jej znepríjemnil život.


Afroameričan Thompson je bývalým novinárom, ktorého vyhodil z práce, pretože si príbehy vymýšľal. bvinený sa však bráni, že tieto skutky spáchala jeho bývalá priateľka v jeho mene. Podľa úradov je však páchateľom Thompson, ktorý chcel skutky hodiť na svoju expriateľku, aby jej tak znepríjemnil život.

 

Newyorská polícia však vyšetruje nový prípad vandalizmu. Niekto totiž poválal na Washingtonovom cintoríne v Brooklyne náhrobné kamene.Fotografie pováľaných náhrobkov zverejnil na Twitteri aj jeden z členov newyorskej štátnej legislatívy, demokrat Dov Hikind.


Židovské komunitné centrá v USA dostali tento rok vyše 100 hrozieb a viacero židovských cintorínov sa stalo terčom vandalov.


Emil Vojtánek l Mar 6, 2017 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo