SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Vraha z Kansasu obvinili aj z vraždy

Vraha z Kansasu obvinili aj z vraždy

Prokuratúra v Texase vzniesla tri obvinenia z vraždy voči páchateľovi, ktorý pri nedeľňajších útokoch na židovské zariadenia zabil troch ľudí.

 

Podľa prokuratúry v okrese Johnson County 73-ročný rasista Frazier Glenn Cross čelí dvom obvineniam z vraždy s priťažujúcimi okolnosťami, za ktoré môže dostať aj trest smrti alebo doživotie. Obvinenia súvisia so zastrelením tínedžera a staršieho muža pred židovským komunitným centrom v oblasti Kansas City.


Voči Crossovi vzniesli aj obvinenie z úkladnej vraždy prvého stupňa, a to v spojitosti so zabitím ženy, ktorá zahynula v neďalekom židovskom domove dôchodcov. Výšku kaucie stanovili na 10 miliónov dolárov. Trojica obvinení bola vznesená na úrovni štátu Kansas. Okrem toho Crossovi hrozia aj federálne obvinenia zo spáchania zločinov motivovaných rasovou nenávisťou. Cross si už v minulosti odpykával väzenský trest a preto ho úrady považujú za recidivistu.


Podľa polície páchateľ s pomocou strelnej zbrane zabil 14-ročného chlapca a jeho starého otca na parkovisku pri stredisku židovskej komunity. Potom sa odviezol autom o niekoľko ulíc ďalej a v domove židovských dôchodcov zastrelil 53-ročnú ženu, ktorá tam prišla navštíviť svoju matku.


Frazier Glenn Cross zo štátu Missouri bol známy svojimi rasistickými a antisemitskými názormi. Bol zakladateľom a bývalým vodcom skupiny patriacej ku Ku-Klux-Klanu a rasistickej politickej strany.


by J.D. l Apr 16, 2014 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or