SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

V Miláne dobodali pobožného Žida

V Miláne dobodali pobožného Žida

Židov nebodajú už len v Izraeli. Najnovšie v talianskom Miláne. 44ročného Nathana Graffa neznámy útočník bodol trikrát do chrbta, do tváre a do ruky.

 

Polícia okamžite posilnila hliadky. To však ešte netušila, čo sa stane o pár hodín v Paríži. Dodala, že zranenia obete nie sú život ohrozujúce, najvážnejšia je rezná rana na tvári. Útočníka nechytili. Členovia židovskej komunity v Miláne oznámili, že Graff mal v čase útoku na hlave židovskú čiapočku kippu.


"Dúfajme, že je to ojedinelý prípad," uviedol predseda židovskej komunity v Miláne Milo Hasbani po stretnutí s mestskými predstaviteľmi, na ktorom diskutovali o útoku dobodaním. "V Miláne sme nikdy problémy nemali. Sme dobre začlenení do spoločnosti v meste a nemáme strach," dodal Hasbani.


Polícia informovala, že preveruje videozáznam z bezpečnostných kamier v okolí a snaží sa tak zistiť totožnosť útočníka. Ak sa zločin potvrdí, zaradí sa k množstvu nedávnych prípadov dobodania v Izraeli, kde Palestínčania útočia na Izraelčanov v rámci doteraz najhoršej vlny násilia v tejto oblasti od vojny v pásme Gazy z roku 2014.


by J.D. l Nov 16, 2015 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or