SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Obete streľby dnes pochovajú v Izraeli

Obete streľby dnes pochovajú v Izraeli

Štyri obete pondelkového streleckého útoku na židovskú školu vo štvrtom najväčšom francúzskom meste Toulouse pochovajú dnes v Jeruzaleme.

 

Telá rabína Jonathana Sandlera (30), jeho synov Gabriela (4) a Arieha (5), ako i dcéru riaditeľa školy Myriam Monsonegovej (7) privezú do Izraela v noci na stredu lietadlom spoločnosti El Al, uvádza sa vo vyhlásení ministerstva. Všetky obete mali dvojité francúzske aj izraelské občianstvo. Rakvy do Jeruzalema prevezú z letiska Bena Guriona pri Tel Avive a začiatok pohrebu sa očakáva okolo 8.00 h SEČ.


V súvislosti s francúzskym útokom posilnili bezpečnostné opatrenia v okolí synagóg a iných židovských objektov v americkom New Yorku. Dnes to oznámili miestne médiá. Newyorská polícia posilnila hliadky v okolí izraelského zastupiteľstva pri OSN, Múzea židovského dedičstva a iných lokalít vo všetkých piatich častiach mesta. Šéf newyorskej polície Ray Kelly uviedol, že bezpečnostné opatrenia posilnili napriek tomu, že sa neobjavili žiadne konkrétne hrozby. V New Yorku žije najväčšia židovská komunita v USA.

Polícia má už k dispozícii zábery z bezpečnostných kamier z okolia židovského lícea. Vrah najprv strielal z pištole ráži 9 mm, no tá sa mu zasekla, a tak si vzal kaliber 45. Vstúpil do areálu, prenasledoval deti na skútri. Jeho poslednou obeťou bola 8 ročná Miriam, dcéra riaditeľa školy. Zahnal ju do kúta, priložil pištol k hlave a vystrelil.

 

"Bol úplne chladný a odhodlaný. Chladnokrvne ich povraždil akoby zabíjal zvieratá," povedala Nicola Yarden, predsedníčka tamojšej židovskej komunity, potom ako videl záznam z kamier.

 

Podľa francúzskych tajných služieb by mohol vrah opäť zabíjať. "Čelíme výnimočne odhodlanému jedincovi, ktorý vie, že sa po ňom pátra, ktorý môže opäť udrieť," povedal parížsky prokurátor Francois Molins. Vrah totiž strelil všetky svoje obete do hlavy z takej bezprostrednej blízkosti, že im streľba spálila pokožku. Prokurátor charakterizoval vraždy ako teroristické činy, ktoré boli vopred naplánované.

 

Viem, že sme včera hovorili, že detské obete na žiadosť pozostalých neukážame. Rodiny však zmenili názor. Na rozdiel od zla, ktoré sa zo zbabelosti skrylo pod helmu, títo anjeli títo anjeli tvár mali. A svet ich má vidieť.


Michael Szatmary l Mar 21, 2012 00:00 l Tlač l
Pre tlač kliknite sem.
12 reakcií pre „Obete streľby dnes pochovajú v Izraeli“

Robert napísal(a):

Mar 23, 2012 18:59

gewitter si dokaz toho ze krestania si dokazali obhajit vrazdy, a prekrutit slova aj novy zakon podla potreby, ked uchopili moc, a stredovek ale aj novovek to iba dokazuje, alebo aj 1. slov. katolicky stat

gewitter napísal(a):

Mar 23, 2012 11:19

Pán Ježiš Kristus prišiel Boží zákon naplniť, nie zrušiť - Matúš, 5:17 a aj ho do bodky naplnil - robil vždy iba to, čo sa Bohu páčilo a bolo absolútne v súlade s Jeho vôľou. Ako spomína willi, nezrušil ani nariadenie trestu smrti pre zločincov, dokonca - hoci sa nikdy nedopustil najmenšieho hriechu - sa dobrovoľne stal jedným z nich a trest smrti za svoje "zločiny" prijal. Nebránil sa najväčšej krutosti a nespravodlivosti, aká bola v dejinách sveta spáchaná, hoci mohol jedinou myšlienkou všetkých naokolo zmiesť z povrchu zemského.
Trest smrti pre násilných vrahov Boh do dnešného dňa nezrušil, zrušil ho iba pokrivený humanistický systém, ktorý stavia svoju autoritu nad Božiu a podľa toho spoločnosť vyzerá - obyčajný slušný človek aby sa bál o holý život.

william napísal(a):

Mar 23, 2012 00:40

nieco z Noveho zakona: Chces sa nebat vrchnosti?Cin dobre a budes mat chvalu od nej. Ved je sluzobnikom Bozim tebe k dobremu.Ale ked zle robis, boj sa!LEBO NIE NADARMO NOSI MEC.Bozim sluzobnikom je totiz, vykonavtelom hnevu nad tym, co zle robi...Rim 13 :3b-4.
Takze Roberto Jezis prisiel omilostit hriesnikov nie zrusit vladny trest smrti, naopak tieto slova pise sam Pavel a Novy zakon potvrdzuje dolezitost trestu smrti pre zlocincov...

Robert napísal(a):

Mar 22, 2012 23:02

gewitter ty si naozja nejaky paranoik, ved kristus vravi zeje viac ako mojzis, a novy zakon je nad stary, ved kristus zrusil stary zakon, pleties kravy a husy dokopy, tak bud si tam alebo tam, .. pamatas som ti pisal ze si beries z biblie iba to co chces, ty niesi krestan nijaky, niesi judaista ani krestan, si nieco ako chaos, alebo kam viestor tam plast .... kristus zmenil jednu podstatnu vec na zemi, a to je kamenovanie, ale ty to nepochopis, ... proste si o nicom, ani duchovne na urovni nijakej, ani nabozensky, ... jedine by si mohol podlahu v synagoge lestit, by som ti vybavil :))

gewitter napísal(a):

Mar 22, 2012 19:20

To nič nemení na skutočnosti, že trest smrti pre úmyselných vrahov je absolútne v súlade s Božím nariadením pre ochranu spoločnosti - 4. Mojžišova 35:16-21.

Robert napísal(a):

Mar 22, 2012 16:21

gewitter, americka? no vo vacsine statov je dozivotie, a s tym trestom smrti to ani tam nieje take jednoduche, ked sa dotycny prizna tak dostane automaticky dozivotie, tak tu netrep somariny, to je akoze tam to biblicke, pri priznani sa nieje ulozeny trest smrti, ... tu len trepes stale

gewitter napísal(a):

Mar 22, 2012 14:08

Prostitútka nie je vrah a v tomto prípade sa jednalo o hriech cuzdoložstva, nie prostitúciu. V oboch prípadoch ubližujú dotyčné osoby predovšetkým samy sebe, úmyslení vrahovia ohrozujú spoločnosť, škodia jej a pripravujú o životy ľudí, ktorí sa nemajú ako brániť. Z toho dôvodu je zákon ten, ktorý má spoločnosť pred touto hrozbou ochraňovať tým, že ju odstráni smrťou. Trest smrti je absolútne v súlade s Božím zákonom - americká spoločnosť postavená na biblických princípoch ho plne akceptuje - ak sa vrah nebude báť najprísnejšieho trestu, bez milosti bude vraždiť ďalej - akým právom ? Vrahovi môže Boh odpustiť, ale to nič nezmení na trete smrti, ktorý si plne zaslúži.

Robert napísal(a):

Mar 22, 2012 08:27

oprava - .. ale z druhej strany ..

Robert napísal(a):

Mar 22, 2012 08:26

gewitter, by si nemal takto pisat, lebo si krestan, a kristus odmietol ukamenovat prostitutku, zastal si vraha a vravel kto mecom bojuje mecom aj zahynie atd... . ty vlastne ani niesi krestan, ty si len nabozensky fanatik , nieco podobne ako dotycny, ale z tej druje strany ... takze si mozes s nim ist podat ruku, ty vyvazujes na tomto svete tzv. harmoniu zlych vztahov

Solomon napísal(a):

Mar 22, 2012 07:52

Aj Torah, od roku 1948 ukazuje svoju pravu tvar, kde sucasny stav v Izraeli a USA vedu priamo do srdca zidovstva. Boh zidov uci svoje deti kradnut a zabijat, je to krvilacny Boh. Vidime to vsetci co sa deje vsade v arabskych krajinach, videli sme ako skazeny, spinavy US vojak, len tak postrielal 16 afganskych deti. Vtedy to nebolo zverstvo ktore nema obdoby? Zidia spamatajte sa, dokial je cas. Tlacite USA do vojny proti Irany, takych ako je Mohamed Merah su tisice.... USA robi spinavy politiku, ved co cakate od naroda, kde su vsetci obezni ako prasce, nevedia nic, len umelo tlacit dolare a zvolit za prezidenta negra..

Stranka 1 z 2 1 2 »
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo