SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Noviny aj s výtlačkom Mein Kampf

Noviny aj s výtlačkom Mein Kampf

Rozruch v Taliansku spôsobil konzervatívny Berlusconiho denník Il Giornale, ktorý ponúkal aj výtlačok knihy Mein Kampf nacistického vodcu Adolfa Hitlera.

 

Na tento krok novín okamžite reagoval na Twitteri taliansky premiér Matteo Renzi, ktorý ho nazval "nechutným". "Srdečne pozdravujem židovskú komunitu. Už nikdy viac!" dodal premiér. Predseda Zväzu talianskych židovských obcí Renzo Gattegna označil postup denníka po rokoch dôkladnej vedeckej analýzy holokaustu za "nemiestny".


Renziho Demokratická strana (PD) dokonca obvinila Berlusconiho, že použil Hitlerov antisemitský manifest v snahe získať hlasy pravicových voličov v kampani pred voľbami primátora Milána. Berlusconiho strana Forza Italia v nich podporuje Stefana Parisiho, ktorý nastúpi 19. júna proti Giuseppemu Salovi z PD.


Denník na svojej stránke zdôraznil, že prikladaný Mein Kampf nie je zadarmo, ale dostane ho iba ten, kto si s novinami kúpi aj prvú časť rozsiahleho diela amerického novinára a historika Williama L. Shirera z roku 1960 s názvom Vzostup a pád Tretej ríše. Ďalšie diely Shirerovej knihy vyjdú v nasledujúcich týždňoch ako súčasť edície o dejinách Tretej ríše.


Noviny, známe tvrdým postojom k migračnej kríze, svoje rozhodnutie obhajovali aj tým, že chcú prispieť k vytvoreniu si názoru na Tretiu ríšu: "Prečítanie Mein Kampfu je pravým protijedom voči jedom národného socializmu". K novinám bolo priložené talianske vydanie Mein Kampfu z roku 1937 s kritickými poznámkami historika Francesca Perfettiho.

 

Mein Kampf vyšiel po prvý raz v roku 1925 a prináša Hitlerove politické názory a plány na budúcnosť Nemecka. Po druhej svetovej vojne preniesla americká vláda autorské práva na túto knihu na Bavorsko, ktorého vláda odvtedy bránila opätovnému vydaniu Mein Kampfu z rešpektu k obetiam holokaustu a aby zabránila podnecovaniu k nenávisti. Jej autorské práva však vypršali vlani v decembri, 70 rokov po Hitlerovej smrti.


by J.D. l Jun 13, 2016 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
52 Reponses to „Noviny aj s výtlačkom Mein Kampf“

gewitter says:

Jun 21, 2016 6:07 PM

Rešpektujem vládu, hoci som nevolil nikoho z nich. Je mi smutno, v akom stave táto krajina je, že sa o ňu vôbec nestarajú, ale vláda je len taká zlá a bezbožná, aký zlý a bezbožný je ľud.

Robert says:

Jun 21, 2016 5:11 PM

gewitter, vieš ono to je tak, že tí čo robia tieto protesty, im ide o to, aby tu nastal štátny prevrat, ale to nieje sranda. Boli voľby tak dopadli tak ako dopadli, tie ďalšie budú nabudúce, tak to treba rešpektovať. Nakoniec revolúcia pohlcuje vlastné deti.

Robert says:

Jun 21, 2016 3:14 PM

no gewitter, a tí gréci zase dostali "ukradli" miliardy na platenie dlhov. No nedvíha to tlak? :)) poďme si aj my pýtať, napr. pre dochodcov :)

Robert says:

Jun 21, 2016 12:06 PM

gewitter, načo zvyšovať ľuďom tlak krvi? a prečo si ho zvyšovať? dokážeme to?

Robert says:

Jun 21, 2016 10:23 AM

gewitter, ty a koki, ale ja relativita, hľadate: Boží princíp v človeku, ale pretože ho nikto ešte nenašiel tak je tu taký bordel medzi ľudmi. Tie nedokonalé protipóly ktoré sposobujú to celé utrpenie.
........ áááá vy cirkusanti choďte teraz od napoleona k bytovému podniku, a vybavte konečne tie preplatky, lebo ešte neprišli.:) Dotknite sa reality, nemusíme milióny stačí 300 euro :)

Robert says:

Jun 21, 2016 9:41 AM

gewitter, to sa mi "ráta" u niektorých liberálov obviňovať fica že je kotleba v parlamente, že tu rastie nacionalizmus a pod.. ale pritom sú to oni ktorí do popredia dávajú homosexuálov, neustále ich propagujú a pod.. "útočia" na rodiny - vyznávajú freestyle života, marihuanu, a tak isto sa tam nájdu veci ohladne národných vecí, v podstate toho usporiadania spoločnosti. Presne robia opak toho čo káže ten nacionalizmus. A liberáli akoby nechceli uznať prirodzenosť, že sa to niekomu nemusí páčiť. Je prirodzené, že sa niekto proti tomu búri lebo v tom vidí úpadok národa, a výsledok-voľby je taký aký je. To že sa stavajú aj proti soc.demokracii a konzervatívnym stranám, je iné.

Robert says:

Jun 21, 2016 9:10 AM

gewitter, vieš ako, znižuje sa deficit, bude svk v predsedníctve tak sa blbne. .. a okrem iného ten Bašternák kámoš s Kollárom. :D

Robert says:

Jun 20, 2016 11:32 PM

gewittééééér, všetko to má v sebe ten gén adama - kradnúť a ohovárať druhého, že on za to može a hlavné je to aby som ja mohol kradnúť na jeho mieste :D

Robert says:

Jun 20, 2016 11:30 PM

gewittééééér https://www.youtube.com/watch?v=2oy5kIsm6NI - aj toto znamená tá šelma čo sa zjavila na východe, nevysporiadané pozemkové vzťahy. Aj to čo sa dialo v Blave. ... musíš byť nestraný v týchto veciach .

Trubiroch says:

Jun 20, 2016 9:53 PM

Prídavné meno konzervatívny Berlusconimu naozaj sedí. Ako keby pred chvíľou vyliezol s konzervy.

Page 1 of 6 1 2 3 4 5 » ... last »
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or