SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Na britskom tróne pribudne Židovka

Na britskom tróne pribudne Židovka

So záverom leta sa blíži očakávaný termín oficiálneho oznámenia zásnub britského princa Harryho s americkou herečkou Meghan Markleovou.

 

Britská kráľovská rodina by sa tak novej svadby mohla dočkať už v nasledujúcom roku. Pár nedávno absolvoval svoju prvú veľkú letnú dovolenku v Afrike pri príležitosti herečkiných 36. narodenín, ktoré oslávila 4. augusta. Britské a americké médiá v tejto súvislosti písali, že Harry, dnes už piaty v poradí na následníka trónu, požiadal šarmantnú herečku o ruku práve tam.


Zelenú tomuto vzťahu malo definitívne dať jarné požehnanie Harryho babičky, kráľovnej Alžbety II. Mladší syn princa Charlesa a zosnulej princeznej Diany má s panovníčkou údajne blízky vzťah a je medzi nimi veľmi silné puto. Požehnanie od samotnej kráľovnej bolo preto pre Harryho v tomto vzťahu veľmi dôležité.


Druhé odobrenie prípadnému sobášu Harryho s rozvedenou Meghan dalo v tom čase aj Westminsterské opátstvo. Celé mesiace panovali v médiách dohady v súvislosti s postojom anglikánskej cirkvi k manželstvám rozvedených ľudí. Markleová bola totiž od roku 2011 manželkou amerického filmového a televízneho producenta Trevora Engelsona, s ktorým sa v roku 2013 rozviedla.

 Anglikánska cirkev tiež potvrdila, že komplikáciou pre uzatvorenie manželstva nie sú ani židovské korene nevesty. Harry tak bude môcť svadbou v opátstve nasledovať svojho brata princa Williama. Harry sa s Meghan podľa britským médií zoznámil v Toronte, kde bol v rámci propagácie svojich hier Invictus Games (Hry neporazených), ktoré princ Harry organizuje pre vojnových veteránov a na ich podporu. Od toho času boli v neustálom kontakte.


Vzťah Harryho s rozvedenou herečkou prvýkrát potvrdil vo svojom vyhlásení Kensingtonský palác vlani v novembri. Harry sa vtedy verejne zastal svojej priateľky a vyjadril obavy o jej bezpečnosť. Médiám odkázal, aby ju prestali prenasledovať a nestarali sa do ich vzťahu.


Britské bulvárne médiá totiž vo veľkom rozoberali skutočnosť, že vtedy 35-ročná Američanka Meghan je dcérou Afroameričanky a Žida holandského pôvodu. Sama hviezda televízneho seriálu a humanitárna aktivistka Meghan o sebe vyhlásila, že je "napoly čierna, napoly biela". V inom rozhovore o sebe povedala, že je "židovka". Markleová sa narodila a vyrastala v Los Angeles v Kalifornii, v súčasnosti žije v kanadskom Toronte, kde sa nakrúca televízny seriál Suits (Kravaťáci).


Meghan Markleová je, rovnako ako jej nádejný manžel Harry, aktívna v charite a do kráľovskej rodiny údajne veľmi dobre zapadla. Je svetovou veľvyslankyňou kresťanskej humanitárnej organizácie World Vision Canada a v rámci prezentácie projektu za čistú vodu navštívila Rwandu. Cestovala tiež do Afganistanu, aby tam podporila amerických vojakov s rodinami. V roku 2014 sa zapojila do kampane OSN na presadzovanie rodovej rovnosti.


by Papara_Jew l Aug 23, 2017 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
2 Reponses to „Na britskom tróne pribudne Židovka“

Paul Douglas says:

Oct 6, 2017 8:33 PM

I don't know where you got this false info. Meghan Markle is definitely not Jewish, not even close.

gewitter says:

Aug 26, 2017 8:33 AM

Toto polonahé silikónové čudo - ani ryba, ani rak - je vraj "svetovou veľvyslankyňou KRESŤANSKEJ humanitárnej organizácie..." Iba ak nejakých sietí bordelov. :(

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or