SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Múzeum Anny Frankovej láme rekordy

Múzeum Anny Frankovej láme rekordy

Múzeum Anny Frankovej v Amsterdame dosiahlo vlani nový rekord - navštívilo ho 1,15 milióna ľudí, čo je približne o 48.000 viac ako v roku minulom.

 

Riaditeľ múzea Ronald Leopold zdôraznil, že vyše 85 percent návštevníkov prišlo zo zahraničia a ich priemerný vek bol 30 rokov. Trinásťročné židovské dievča Anna Franková, jej sestra a rodičia sa spoločne so štyrmi ďalšími Židmi schovávali za druhej svetovej vojny dva roky v zadnej časti domu pred nacistami. V roku 1944 bol však ich úkryt vyzradený a boli deportovaní do Osvienčimu.


Dievča zomrelo v roku 1945, dva týždne pred oslobodením, v koncentračnom tábore Bergen-Belsen na týfus. Malo 15 rokov. Denník Anny Frankovej, v ktorom popisuje obdobie skrývania sa v amsterdamskom dome, bol od prvého vydania v roku 1947 bol preložený do vyše 55 jazykov.


by J.D. l Jan 22, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
1 Reponses to „Múzeum Anny Frankovej láme rekordy“

Igor Dietrich says:

Jan 22, 2013 9:38 PM

Prepáčte mi, že už zase takmer všetko komentujem, ale úryvok toho, ako Anna Franková opisuje na prvých stránkach svojho denníka, povahové vlastnosti spolužiačok, by som dal na Slovensku do školských učebníc nemčiny alebo aspoň do nejakých tých príručok nemčiny pre deti či mládež - okrem lingvistickej zložky by to splnilo aj výchovné poslanie.

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or