SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Island uznal nezávislú Palestínu

Island uznal nezávislú Palestínu

Island sa stal prvou západnou európskou krajinou, ktorá uznala Palestínu ako nezávislý štát.

 

Parlament informoval na svojej webovej stránke, že rezolúcia dostala 38 zo 63 hlasov, čím uznal Palestínu "ako nezávislý a zvrchovaný štát" vychádzajúci z hraníc spred Šesťdňovej vojny v roku 1967. Teda bez západného brehu rieky Jordán a tiež bez Golanských výšin.

 

Rezolúcia uznáva Organizáciu za oslobodenie Palestíny ako zákonný orgán pre štát a vyzýva Izrael a Palestínu na dosiahnutie mierovej dohody. Island zrejme zabudol, že na to, aby vznikol nezávislý štát musí najprv niekto zodpovedný s Izraelom rokovať.


J.D. l Nov 30, 2011 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
15 reakcií pre „Island uznal nezávislú Palestínu“

Igor Dietrich napísal(a):

Dec 9, 2011 17:28

Gewitter, aha - Ty kladieš dôraz na dôležitejšie veci, ako sú nejaké sentimentálne tlachy o ničom. Ozaj sú to sentimentálne tlachy o ničom? Miluješ Boha, alebo je Boh pre Teba len prostriedok, ako si chceš sám pred sebou potvrdzovať Tvoju dôležitosť? Aj pred Bohom Izraela existujú pyšní malomeštiaci, hoci k Nemu dlane spínajú. Zamysli sa nad tým - ak, chceš a ja už vopred viem, že sa nad tým nezamyslíš, ale predsa , čo vo Výklade k Božím prikázaniam napísal Martin Luther: *Dobrotivosť znamená nebo, zloba znamená peklo. Stred medzi oboma je tento svet. Preto čím si láskavejším človekom, tým si bližšie k nebu,* A rovnako v Spise "O svetskej vrchnosti" Martin napísal:*Prekliaty a zatratený nech je život, ktorý je prežitý v egoizme!* Nuž žeň sa za pre Teba dôležitými vecami, až padneš podsvetiu do pažeráka...Pre Tvoje pohŕdanie blížnymi, keďže si vždy rojčil o Tvojej dôležitosti, významnosti, gloriole ako poniektorí politici svetských vrchností...

gewitter napísal(a):

Dec 4, 2011 23:22

Dobre sa básni o BA v Nemecku, to verím. Dovaľ sa sem a usmievaj sa hoci na celú arabskú komunitu, ja kladiem dôraz na dôležitejšie veci, ako sú nejaké sentimentálne tlachy o ničom.

Igor Dietrich napísal(a):

Dec 3, 2011 15:46

Gewitter, v čom je a komu je užitočná Tvoja výhybka ?...Myslím, že je načase, aby si tu prestal prezentovať svoje biblické výlevy - radšej sa v skrytosti zatvor do svojej izby -zatvor computer a Boh Otec Ťa za Tvoju skrytosť v modlitbe odmení. Mne sa na Delete páči, že v poslednom čase sú tu výborné články týkajúce sa reálneho života v reálnej dobe, ktoré sú poučné pre mňa i pre všetkých -napr.viď nový článok Bratislava:Mesto zlomených sŕdc. Dokázal by si sa usmiať v Bratislave na Moslima?

gewitter napísal(a):

Dec 2, 2011 19:27

Vieš čo ? Si tak mimo, že na toto ani reagovať nebudem, radšej napíšem niečo užitočné napr. o prorokovi Jonášovi.
"Keď porovnáme proroka Jonáša s Izraelom, vnímame zaujímavé spojenie. Jonáš rovnako ako Izrael bol povolaný, aby svedčil ako Boží posol pohanom, stratenému svetu o jedinom existujúcom Bohu - Hospodinovi. Mali im priblížiť jeho realitu, svätosť a spravodlivosť. Avšak pýcha, národné sebavedomie a pohŕdanie pohanmi zdŕžali tak Jonáša, ako Izrael, aby toto poslanie splnili. Vzpierali sa svojmu povereniu a utekali od tváre Hospodina. Jonáš vstúpil na obchodnú loď, Židia sa po celom svete stali kupcami - ustavične bez pokoja, bezradní, prenasledovaní. Je však zaujímavé, že ani Jonáš, ani Židia tvárou v tvár smrti nezapreli svoj pravý pôvod. Dokonca i v plynových komorách holocaustu sa priznávali k živému Bohu Abraháma, Izáka a Jakoba. Boli vydaní napospas ľudskému peklu. Jonáša prehltla veľká ryba, Izrael pohltili cudzie národy. Tak ako ryba vyvrhla Jonáša na breh mora v zúboženom stave, tak svet vyvrhol peklom holocaustu zdecimovaný židovský národ späť do jeho Hospodinom zasľúbenej vlasti. Jediný Boží cieľ je: "Ja nemám záľubu v smrti toho, kto umiera, je výrok panovníka Hospodina. Obráťte sa teda (ku Mne) a budete žiť." Ez. 18:32"
mnr.ch

Igor Dietrich napísal(a):

Dec 2, 2011 15:30

Gewitter, kázalo slovo Boha Izraela ukameňovať ženy pristihnuté pri cudzoložstve? Tvoja odpoveď nech je áno-áno alebo nie-nie, čiže bez ďalšej omáčky. Pokúšeniu spáchať krutosť s odvolávaním sa na bibliu - v tom čase teda na Tóru – bol podrobený aj Ježiš a to nie iba v tomto prípade. Mám ísť ďalej? Pokúšanie Ježiša sa začalo na púšti , prekrúcaním slova Boha Izraela. Ale nie iba Satan slovom Boha Izraela pokúšal Ježiša. Zamysli sa, či aj ty nie si z času pokúšaný priamo slovom Boha Izraela proti dobru ...

gewitter napísal(a):

Dec 1, 2011 19:26

Skrátka nechápem, ako môže niekto obhajovať korán a všetko zlé, čo so sebou toto modlárstvo prináša. Zrejme sa pánovi dietrichovi nemožno čudovať, napáchol tým v Nemecku. V prvom rade chcem poukázať, aký je rozdiel medzi fanatickými modlármi a kresťanmi, aké surové a militantné je modlárstvo a aký mierumilovný postoj zaujíma kreťanská komunita na margo hanobenia Božích svätých spisov - na rozdiel od koránu. Nie je určite pravda, že na západe sú všetci neveriaci - napríklad: "Nový guvernér štátu Alabama pobúril svojich poslucháčov, keď vo svojej nástupnej reči prehlásil, že každý, kto nevníma Pána Ježiša ako svojho osobného Spasiteľa, nie je jeho brat. Pobúrilo to najmä zástancov "ľudských práv" (liberálov a humanistov)."
Všetka česť - úplne s ním súhlasím a to je človek na vysokom poste. Kým budú USA mať vo vedení takýchto ľudí, bude im požehnané. Neobhajujem modlársky náboženský fanatizmus v akomkoľvek podaní, ale ani humanistický liberalizmus, je to jeden neskutočný protibiblický humus.

Solomon napísal(a):

Dec 1, 2011 18:15

Hm gewitter, stale dookola melies tu istu pesnicku. Preco sa cudujes ze muslimove sa buria ked sa zpaluje koran? Ved pre nich je to posvatna kniha, oni svojim nabozenstvom ziju poctivo kazdy den. Staci sa pozriet co sa deje v okolitych arabskych krajinach, vsade idu k moci islamisti, je to prirodzeny proces a tak to ma byt. Samozrejme na skodu pre Izrael. Bolo by chore, ak by volby v arabskych krajinach vyhravali tzv, zapadni demokrati, liberali...toto je hnus. Ked sa zapaluje biblia, tak na zapade je to kazdemu uplne jedno, lebo vsetci su neveriaci. Na zapade ludi zaujima iba dollar, toto je ich boh. Palestina ako samostatny stat, bude coskoro realita. izrael musi otvorit oci a zmenit kurz, lebo v opacnom pripade nastanu pre zidov zle casy....

gewitter napísal(a):

Dec 1, 2011 17:10

Palestínska autonómna vláda presvedčila mnohé štáty z OSN, aby uznali jednostranne vyhlásený štát Palestína v hraniciach z r. 1967, s hlavným mestom Jeruzalem. Neboli však už tak úspešní medzi ľuďmi žijúcimi na tomto území. Podľa výskumov verejnej mienky, väčšina obyvateľov východného Jeruzalema chce zostať pod izraelskou správou, podržať si modré pasy a všetky výhody s tým spojené.

Biblia je "cooler," než Justin Bieber alebo Manchester United. "The Bible" bola na Facebooku začiatkom apríla najnavštevovanejšou stránkou. V USA je naďalej najpredávanejšou knihou, ročne sa predá na 25 miliónov výtlačkov. "Je to najpopulárnejšia kniha, najrozšírenejší text všetkých čias," hovorí vedec Christopher de Hamel, ktorý sa zaoberá biblickými manuskriptami.
To len katolícka inkvizícia a pán dietrich tvrdia, že čítanie Biblie prináša so sebou bludné učenia a krutosť a že obyčajný človek jej nemôže rozumieť. USA a iným západným krajinám priniesla slobodu, demokraciu a prosperitu.

V Iráne spálili úrady stovky Biblií, bez akéhokoľvek medzinárodného protestu. Spálenie jediného Koránu v USA na Floride vyvolalo celosvetové vládne vládne protesty a prehlásenia, v Avganistane došlo k násilným protestom.

V Nemecku sa prestali používať mnohé kostoly a modlitebne. Každú tretiu takúto budovu menia stavebné firmy na luxusné byty.
Pri čítaní humanistických bludov pána dietricha sa tomu ani nedivím.

gewitter napísal(a):

Dec 1, 2011 16:38

Neobrátení ľudia, ktorí sú narodení iba ako potomkovia Adama, čiže úplne telesní, naozaj nemôžu hlbokým veciam v židovskej Biblii rozumieť, ale nakoľko je napísaná pre každého človeka, základom ako pokánie, nový rod, obrátenie atď. - môže porozumieť úplne každý.
Je napísané, že Božie Slovo písali ľudia vedení Duchom Božím a iba v tom istom Duchu jej môžu rozumieť. Lenže to nutne predpokladá nový rod, narodenie sa nie len z Adama, ale i z Ducha Božieho. V tomto Duchu mal človek plné obecenstvo so svojim Stvoriteľom predtým, než padol do hriechu, čím sa stalo, že práve táto časť jeho života v ňom zomrela. Ješua prišiel, zomrel a vstal z mŕtvych práve preto, aby tento osobný vzťah medzi Bohom a človekom mohol opäť plne fungovať.
Čo tu zase pletieš, aký Korán ? Bavme sa o Bohu Izraela a Jeho Slove, nie o bludárskych spisoch venovaných vymyslenej modle ! No ak už tak veľmi chceš, tiež ti z nich niečo zacitujem: "Ženy, ktorých vzdorovitosti sa obávate napomínajte, odoprite im manželskú posteľ a bite ich." Korán, 4. Súra, v. 34 Podobných "humánnych perličiek" je tam oveľa viac.
Slovo Boha Izraela hovorí: "Muži, milujte svoje ženy, ako Kristus miloval cirkev a vydal sám seba za ňu..." Ef. 5:25 Čomu sa na tomto nedá rozumieť ? Čomu si nedokázal porozumieť na slove Pánovom, ktoré som citoval ? Rozumieš všetkému, len ti je to Slovo nepríjemné, preto ho odmietaš. Tebe stačia náboženské tlachy a je jedno, z akého zdroja pochádzajú, nech je to akýkoľvek blud, ty sa ním sýtiš ako najvzácneším chlebom. K tomu si ešte vymýšľaš úplné sprostosti, ktorým snáď aj sám veríš, akože Ježiš bol Palestínčan, to fak nemá chybu. Neovládaš ani len základné historické fakty, nieto Biblické.

Igor Dietrich napísal(a):

Dec 1, 2011 11:56

Gewitterovi - zo zamyslenia pána Grexu ku Zjaveniu Jána 5,1-5:* Starovekí vykladači videli v tejto knihe Bibliu, ktorej obsah zostáva človeku nezrozumiteľný a jej obsah „zapečatený“. Človek pre svoj hriech nie je schopný obsahu knihy porozumieť. Môže ju aj viackrát prečítať, keď ju číta iba svojim rozumom, ale podstatné veci mu celkom unikajú. Čo všetko už ľudia vyčítali z Biblie! Aké bludné učenia vymysleli z vytrhnutých biblických citátov?! Koľko krutosti bolo spáchanej s odvolávaním sa na Bibliu! *Nevidíš sa,nick,čiže nik a nič?A to isté sa stalo z Koránom - napíš mi len čo jednú sutru, v ktorej Mohammed nabáda veriacich ku svätej vojne. Naopak, pri probléme sporov odporúča:*Nesporte sa (muslimovia) s Ľuďmi Knihy (židmi a kresťanmi) , iba ak v dobrom (ak sa s nimi budete sporiť o niečom, tak v pokoji, bez hádok, urážok, a pod.) , s výnimkou tých z nich, ktorí by krivdili (dopustili by sa voči vám alebo vášmu náboženstvu väčšej krivdy, alebo by proti vám zbrane svoje zdvihli, tým sa na odpor postavte) . A povedzte (im) : „Uverili sme v to, čo nám bolo zoslané a v to, čo bolo vám zoslané a náš Boh a váš Boh je jeden a ten istý “.Aj tu platí - čo všetko už ľudia z Koránu vyčítali...

Stranka 1 z 2 1 2 »
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo