SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Hotel nariadil Židom osprchovať sa

Hotel nariadil Židom osprchovať sa

Hotel Aparthaus Paradies vo Švajčiarsku dal zhotoviť plagáty, ktorými výlučne židovským hosťom pripomínal, že pred vstupom do bazéna sa musia osprchovať.

 

Táto výzva, ktorú vedenie hotela adresovalo len Židom, vyvolala na sociálnych sieťach veľmi živú polemiku. Spomínaný apartmánový hotel pritom židovských hostí - vrátane ultraortodoxných - ubytúva už celé roky. Prichádzajú tam najmä z Británie, Spojených štátov, ale aj Izraela, Švajčiarska tlač napísala, že cieľom výzvy vedenia hotela bolo pripomenúť hosťom hygienické pravidlá pri využívaní bazéna.

 

Na Židov sa zameralo v dôsledku sťažností iných hostí na dve židovské dievčatá, ktoré vstúpili do bazéna bez osprchovania. Manažment pohrozil, že v prípade nerešpektovania hygienických pravidiel bude nasledovať zákaz využívania bazéna pre narušiteľov. Ďalší, židovských veriacich poburujúci plagát sa objavil na chladničke, ktorú im vedenie hotela poskytlo na skladovanie kóšer potravín. Na prístup do nej im však vyhradilo len dve hodiny denne: od 10.00 h do 11.00 h a od 16.30 h do 17.30 h. Svoje konanie manažment vysvetlil tým, že hoteloví hostia "iste chápu, že náš tím nemôže byť v práci vyrušovaný kedykoľvek".


Po tom, ako sa fotografie oboch oznámení ocitli na sociálnych sieťach a vyvolali tam búrlivú reakciu, sa do prípadu vložila aj námestníčka ministra zahraničných vecí Cipi Hotovelyová, ktorá ich označila za "antisemitizmus najhrubšieho zrna" a žiadala oficiálne ospravedlnenie. Riaditeľka hotela sa pre švajčiarsky denník Blick vyjadrila, že po polemike oznámenia odstránili. Dodala, že v žiadnom prípade nešlo o prejav antisemitizmu. Uznala však, že výzvu ohľadom rešpektovania hygienických pravidiel pred vstupom do bazéna mohla adresovať radšej všeobecne, všetkým hosťom.

 

Švajčiarske ministerstvo zahraničných vecí zopakovalo, že Švajčiarsko odsudzuje prejavy rasizmu, antisemitizmu a akejkoľvek diskriminácie. Centrum Simona Wiesenthala apelovalo na internetový rezervačný systém Booking.com, aby stiahol zo svojej ponuky Aparthaus Paradies v Arose. Židovskú komunitu zasa vyzvalo, aby si tento "hrozný hotel zapísali na čiernu listinu".


by Emil Vojtánek l Aug 16, 2017 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
3 Reponses to „Hotel nariadil Židom osprchovať sa“

gewitter says:

Aug 21, 2017 2:15 PM

Hlavne že im voňajú arabáši. Tie ich ženštiny v burkinách zamorujú svojimi odpornými infekciami bazény a iné vodné plochy, nikto ich nekontroluje, ani nenúti sa sprchovať, ale útočiť sa bude na židov. Nuž, o čo si koledujú, to budú mať ! :(

Ester Lornitzová says:

Aug 20, 2017 5:24 PM

V rámci antisemitskej kampane sa traduje, že Židia "smrdia". Nuž a manažment s majiteľkou hotela sa rozhodli toto využiť. Je to tragédia, že aj v dnešnej dobe vystupujú do popredia takéto nehoráznosti. Ospravedlnenie je slabé zadosťučinenie. Nech si za to pykajú ekonomickými stratami a poškvrneným morálnym kreditom..

gewitter says:

Aug 17, 2017 5:51 PM

Už aj švajčiarom prepína ? Európa, tá stará smilnica sediaca na býkovi, sa kompletne zbláznila. :(

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or