SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Hlavný britský rabín reaguje na Burgas

Hlavný britský rabín reaguje na Burgas

Bol som hlboko šokovaný a zaskočený tou hrôzou, ktorá sa včera stala na bulharskom letisku Sarafovo v Burgase.

 

Zahynulo pri ňom šesť ľudí, vrátane piatich Izraelčanov, a zranilo sa viac než tridsať ďalších. Bol to útok na útok na nevinných. Bol to útok na ľudí, ktorí práve pricestovali z Izraela. Am echad b’lev echad. Sme národom s jedným srdcom, a keď sa niektorému zo Židov kdekoľvek na svete prihodí niečo zlé, tú bolesť cítime v sebe všetci. Myšlienkami sme so smútiacimi pozostalými a modlíme sa k Všemohúcemu za rýchle uzdravenie všetkých zranených.

 

Útok sa stal v deň 18. výročia teroristického útoku na židovskú komunitu v argentínskom Buenos Aires a prichádza len krátko pred 40. výročím teroristického útoku na izraelských občanov počas Olympijských hier v Mníchove v roku 1972. Včerajší útok je smutnou pripomienkou, že Židia na celom svete stoja pri Izraeli, a preto si ich teroristické organizácie snažiace sa vyvolať nepokoje na Blízkom východe vyberajú za ciele svojich útokov.

 

Terorizmus na celom svete vykazuje rovnaký ľahkomyseľný prístup k cene ľudského života, pohŕdanie slobodou a odmietanie tolerancie. Počas celej svojej histórie sa snažil Izrael o zabezpečenie mieru a zároveň dokazoval, že ho terorizmus a násilie nikdy nezrazia na kolená. Chce vždy pevne a odhodlane stáť zoči-voči brutalite. V ťažkých chvíľach ako je táto, neustávajme vo svojich modlitbách za pokoj a mier, ktorý jedného dňa určite nastane.


rabín Jonathan Sacks l Júl 20, 2012 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo