SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Hizballáh by mal patriť medzi teroristov

Hizballáh by mal patriť medzi teroristov

Izraelský prezident Šimon Peres vyzval vo štvrtok Európsku úniu, aby libanonské militantné hnutie Hizballáh zaradila na svoj zoznam teroristických skupín.

 

Dôvodom novej výzvy sú obvinenia zo strany sýrskych povstalcov, že bojovníci Hizballáhu ostreľovali sýrske dediny, ako aj tvrdenie bulharských úradov, že hnutie je zodpovedné za júlový útok na izraelských turistov v letovisku Burgas, pri ktorom zahynulo päť ľudí. "Je načase, aby všetky krajiny sveta, a najmä Európska únia, zaradili Hizballáh na zoznam teroristických organizácií," zdôraznil Peres. Rovnakú výzvu adresovali EÚ aj Spojené štáty. Takéto rozhodnutie by muselo schváliť všetkých 27 členských krajín únie.

 

"Bolo dokázané, že Hizballáh uskutočnil teroristický útok v Bulharsku, na európskej pôde, pri ktorom zahynuli nevinní civilisti," vyhlásil Peres v písomnom stanovisku. Podľa izraelského prezidenta existuje čoraz viac dôkazov o kriminálnej činnosti Hizballáhu a jeho iránskych partnerov vo svete, napríklad na Cypre. Narážal pritom na prebiehajúci proces na Cypre s Libanončanom patriacim k Hizballáhu, ktorý plánoval útoky proti izraelským cieľom.


by Emil Vojtánek l Feb 22, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
1 Reponses to „Hizballáh by mal patriť medzi teroristov“

Robert says:

Feb 23, 2013 10:50 PM

to je vysledok aj politiky z minulosti, uz tazko hasit takyto poziar, ono staci aj jeden zabity na hocijakej strane, trpezlivosť, vytrvaloť a viera v dobro veci

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or