SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Falošní rabíni prepádavali zlatníctva

Falošní rabíni prepádavali zlatníctva

Mladí zlodeji prepadávali zlatníctva na parížskych predmestiach preoblečení za rabínov, informoval o tom belgický denník La Derniere Heure.

 

Troch mladíkov vzali do zadržiavacej väzby kvôli obvineniu zo série lúpeží obchodov so šperkmi. Podľa parížskych vyšetrovateľov prišli mladíci na jednoduchý, ale účinný nápad, ako prekonať nedôveru majiteľov obchodov so šperkmi a predmetmi z cenných kovov.


Jeden z trojice sa vždy zvykol prezliecť za rabína. Široký čierny klobúk a falošná brada vo väčšine prípadov odbúrali podozrenie majiteľov zlatníctiev, ktorí potenciálnemu kupcovi otvorili dvere do predajne. Po vchode do zlatníctva to už pre zlodejov išlo ľahko. Domnelý rabín so zbraňou v ruke alebo s použitím slzotvorného plynu prinútil majiteľa zlatníctva otvoriť dvere aj pre svojich komplicov v kuklách.

 

Po rýchlom vyrabovaní výkladov so šperkmi trojica rýchlo ušla, občas pešo, občas na skútroch, ako vypovedali majitelia zlatníctiev. Parížska polícia zároveň oznámila, že vyšetrovanie nepotvrdilo domnienky, že išlo výlučne o zlatníctva vlastnené obchodníkmi židovského pôvodu. Odhadované škody zo štyroch dokázaných prepadnutí zlatníctiev sú vo výške niekoľkých miliónov eur.


by Emil Vojtánek l Aug 21, 2012 12:00 AM l Print l
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or