SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Ďalší útok na Židov v Budapešti

Ďalší útok na Židov v Budapešti

Pamätník obetiam holokaustu na brehu Dunaja v Budapešti zničili neznámi vandali len niekoľko dní po tom, ako niekto zneuctili sochu Raola Wallenberga.

 

Koncom týždňa sa v maďarských médiách objavila fotografia pamätníka obetiam holokaustu s nasprejovanou Dávidovou hviezdou, nápismi „Táto krajina patrí nám, vy hnusní Židia“ a „Všetkých vás pozabíjame“ a šípkou ukazujúcou smerom k rieke. Práve na brehoch Dunaja počas druhej svetovej postrieľali fašistickí príslušníci Šípových krížov množstvo maďarských Židov.

 

Pamätník dala postaviť v roku 1986  vláda a je to kópia sochy z rakúskeho koncentračného tábora Mauthausen. Je spomienkou na „zabitých a prenasledovaných ľudí, ktorých zavraždili na brehu Dunaja v rokoch 1944 – 1945.“ Pamätník posprejovali zrejme počas štvrtkovej noci, len niekoľko dní po tom, ako niekto znevážil sochu Raoula Wallenberga, švédskeho diplomata, ktorý v období holokaustu zachránil tisíce maďarských Židov pred istou smrťou.


by Peter Godovic l May 28, 2012 12:00 AM l Print l
Click here to print.
26 Reponses to „Ďalší útok na Židov v Budapešti“

Igor Dietrich says:

Jun 8, 2012 10:29 PM

Robert, ono nemá žiaden zmysel diskutovať s Geuelom, či Gewitterom. Stále sa oháňa tzv. Božím Slovom a pritom nevie alebo si neuvedomuje, že Božie Slovo -Logos - znamená ideu, čiže myšlienku Božiu. Ja som pevne presvedčený, že myšlienky Božie dáva Boh všetkým - nielen Židom alebo kresťanom. Boh sa so svojimi myšlienkami zjavuje v každom čase a na každom mieste. Gewitter ponižuje náboženstvá a pritom sa usiluje sám vytvoriť nové náboženstvo tzv. znovuzrodených, čo samozrejme nemá od seba, ale od papelášov. Ten hriešnik rovný v hriechoch nám - si v svojej duševnej chorobe,(ktorá má zakryť jeho hriechy)si mysli, že Boha vlastní. Základný omyl - tu na zemi nikto Boha nevlastní .Až po poslednom súde, o ktorom rozhodne Boh - krásna idea, ktorú hlásajú Židia aj moslimi. Boh môže v jednej hodine odvrátiť sa od Gewittera - ak sa už dávno od neho neodvrátil. To neviem, pretože nie som Boh, aby som o tom vedel.................................Jedno ale viem, nevnucujem nikomu svoju vieru a neodsudzujem nikoho pre inú vieru, ale radujem sa vždy, keď s iným človekom nájdem niečo spoločné. Tomu sa hovotí - DEMOKRACIA a HUMANIZMUS.

Robert says:

Jun 8, 2012 5:51 PM

gewitter ty pokrytecky krestan, preco pouzivas povodne arabske cislice v svojom zivote, ked arabi su podal teba ludia odsudeni do pekla lebo neveria takym pomatenym bludom ako veris ty? preco vyuzivas veci ktore pomatenci ako si ty nevytvorili, ale ludi a narody ktore ich vytvorili posielas do pekla s odvolavanim sa na par debilnych slov ktorym ty svojim kuracim a fanatickym mozgom nemozes rozumiet. Nieje tam napisane ze nikto nepojde ku mne, iba ak Otec o tom rozhodne? .. mas taku silu? nemas tak preco vyuzivas veci prekliatych a diabolskych narodov, veci ktore ti davaju v civilizacii prezit, inak by si sa mohol vratit do jaskyne kam aj patris, si pokrytec v tom lebo ty z Boha robis pokrytca, beries si z noveho zakona ktory je po starocia prepisovany a upravovany iba to co chces, co vyhovuje tvojmu zadubenemu a primitivnemi pohladu na svet, pchas sa zidom do riti a pritom ich kritizujes zato ze neuznavaju krista ako mesiasa. Niesu nahodou vsetci pred krisom rovní? tak preco potom trepes ze aj zidia co aj bez krista pojdu ku kristovi teda k bohu? .. gewitter si schizofrenik, fanatik, nabozensky odpad, co trepe dve - na tri a trepe o veciach o ktorych vobec nerozumie, gewitter ty pojdes do pekla za pokrytectvo a falos ktora ti je ako nepriamo vyznavacovi diabla daná.

gewitter says:

Jun 7, 2012 10:50 PM

Hej, presne ako píšeš dietriško, ešte mu prosím ťa vysvetli, čo je to charizmatické hnutie, lebo tento výraz mu očividne nič nehovorí.

Igor Dietrich says:

Jun 7, 2012 10:04 PM

Robert, nechcem to viac rozoberať, aby sme sa neopakovli, je pravdou to,čo píšeš. *( sekty – môj dodatok ) naozaj pevneho clovek s usudkom a rozumom nevedia ovladnut - tak o nom povedia ze ma demona v sebe, ovladaju len labilnych ludi Ich kazatel strasi peklom, to nieje nijaky vztah to je podvod….(dodávam:!!!“) Ktokoľvek Geuelowi napíše realitu v bielom, Gewitter napíše, že je to čierné, lebo si to napísal ty, alebo ja, alebo pán šefredaktor atď….Hnustvo a pokrytectvo toho najhrubšieho zrna ..Len jeden príklad: ked som mu napísal, že podľa Koránu Allah – arabsky Boh- je STVORITEĽOM a poslal svojich poslov, akými boli napríklad Mojžiš, Eliáš alebo Ježiš - odpísal mi, že čo to má s Hospodinom spoločné – Allah(arabsky Boh) je len modla. ...A som pevne presvedčený, že Ty alebo iní viac hľadáju Boha, ako Geuel či Gewitter. Inak by vás tak jeho komentáre nehnevali /zvolil som z úcty k Deletu jemnejší výraz...

gewitter says:

Jun 7, 2012 5:23 PM

Ty sa radíš k ľuďom s rozumom ? Pri všetkej úcte Roberto, nefandi si. Po všetkých okultných bludoch, ktoré si tu už popísal, je normálny určite každý okrem teba - ani vyšinutosť charizmatického hnutia sa s tou tvojou nedá porovnať.

Robert says:

Jun 7, 2012 4:09 PM

gewitter, nesnaz sa byt duchaplny nejde ti to, ty niesi chyrizmaticky ani ten zbor kde vyhekujes do mikrofonu a padas na zem pod vplyvom magora ktory si mysli ze nejaky duch svaty je v nom, nemas ani jeden dokaz, pribehy ktore su v novom zakone a su neuplne vdaka cirkvi, boli napisane v priebehu niekolko sto rokov pa smrti jezisa. V priebehu prveho tisicrocia boli vela razy upravovave , pribehy boli prepracovavane, aby odpovedali politicky a spolocenskym potrebam. Ked krista ukrizovali, tak sa krestanstvo vobec neujalo, potrebovalo storocia aby sa ujalo, ti co ho rozsirovali potrebovali zazracne pribehy, tak ich vymyslali a snazili sa ich spojit s pravdami o mesiasovi ... gewitter otvorene pisem si uplny odpad ako ten tvoj zbor, ked tomu vsetkemu veris, a zhadzujes ludi s rozumom, ten jezis bol, ale co vy z toho robite je vhodne pre blazninec. Ak by si sa chcel skutocne a naozaj venovat mysteriu Krista, to by si musel uplne inak, a nie v zbore ktory nema nijaku duchovnu a dokonca ani kulturnu hodnotu .. to radsej chodi do katolickeho kostola, tam nieje taky fanatizmus ako u vas - pomylenych tzv. krestanoch.

gewitter says:

Jun 6, 2012 6:22 PM

Na také drísty je škoda reagovať. Pokiaľ viem, charizmatické hnutie preniklo do všetkých náboženstiev, nie je záležitosťou iba istej skupiny ľudí, v ktorej hľadal osvietenie okultista Roberto.

Robert says:

Jun 5, 2012 8:46 PM

gewitter a tvoja tetka nebola vysinuta ked ta do zboru labilneho chlapca dotrepala ..

Robert says:

Jun 5, 2012 8:39 PM

Igor Dietrich, bol som sa pozriet na taku svatuskarsku párty, niekto tam vykrikoval do mikrofonu ze citi ducha svateho, a ludia len co to poculi zacali padat na zem, ze vraj pod vplyvom ducha svateho, naozaj vysinute divadlo labilnych blaznov typu gewittera, doslova obratenie ucenia toho co tvrdi novy zakon, ak by tam bol nejaky svaty duch tak by padli vsetci, a nie iba najviac sfanatizovani jednotlivci, toto mi najviac vadi na krestantve, debilne divadlo sfanatizovanych vraj krestanov co ludi s rozumom posielaju do pekla este za ziva, a pritom vyuzivaju vela vecí v svojom zivote ktore nijaky krestan nevytvoril .. a nato nevedia odpovedat.
Naozaj pevneho clovek s usudkom a rozumom nevedia ovladnut tak o nom povedia ze ma demona v sebe, ovladaju len labilnych ludi .Ich kazatel - silna osobnost blbne slabych, a strasi peklom, pokrytectvo tieto zbory a vraj vztah s Bohom, to nieje nijaky vztah to je podvod, a najhorsie je v tom to ze ich predstaveni si myslia ze konaju spravne .

gewitter says:

Jun 5, 2012 11:14 AM

Vyšinutý okultista a filozoficko náboženský žvatlák... vy ste naozaj tí praví odborníci na posudzovanie vzťahu ľudí voči Bohu.

Page 1 of 3 1 2 3 »
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or