SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Absurdnosť belgických aerolínií v praxi

Absurdnosť belgických aerolínií v praxi

Letecká spoločnosť Brussels Airlines stiahla v júli zo svojej ponuky izraelský potravinársky produkt vyrobený v Predjordánsku.

 

Túto informáciu belgická letecká spoločnosť, ako aj združenie Solidarita pre Palestínu, ktoré bojuje za práva palestínskeho obyvateľstva na sporných územiach.


Spoločnosť Brussels Airlines bola upozornená na vanilkovú chalvu pasažiermi letu z Tel Avivu do Bruselu, ktorí pripomenuli, že ide o produkt, ktorý pochádza z izraelskej osady "palestínskom území". "Bola to chyba dodávateľa. Už sme túto vec napravili," odkázal hovorca spoločnosti Brussels Airlines.


Európska únia presadzuje politiku, podľa ktorej výrobky pochádzajúce z Predjordánska nemôžu využívať preferenčný colný režim vyplývajúci z dohody uzatvorenej ešte medzi Európskym spoločenstvom (ES) a Izraelom. Európska komisia vlani nariadila, že európsky potravinársky priemysel a distribučné siete musia na etiketách povinne uvádzať pôvod výrobkov, ktoré pochádzajú zo židovských osád.


Ide prevažne o ovocie a zeleninu. V súčasnosti je takýto tovar, ak je označený ako izraelský, podľa medzinárodného práva ilegálny. Proti rozhodnutiu Európskej únie špecificky označovať izraelský tovar pochádzajúci z "palestínskych území" však izraelská vláda protestovala.

 

Čo na tom, že všetky továrne, výrobne zamestnávajú Palestínčanov a zvyšujú tak zamestnanosť a tým pádom im pomáhajú žiť normálny život. Však keď sa produkty predávať nebudú stovky Palestínčanov príde o prácu. To však už EÚ nezaújíma. Rovnako ani to, že milión a pol Arabov žije na izraelskom území. Bruselské aerolínky by mali prestať lietať na Boeingoch, časť motorov vyrobili Izraelčania, rovnako aj komunikačné technológie používané v kokpitoch.


by J.D. l Aug 26, 2016 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or