SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Židovskí športovci na Olympiáde v Kórei

Židovskí športovci na Olympiáde v Kórei

Až desať športovcov bude reprezentovať Izrael na Olympijských hrách v Pjongčangu – osem korčuliarov, alpský lyžiar a skeletonista.

 

Izrael bude na hrách zastupovať rýchlokorčuliar Vladislav Bykanov, alpský lyžiar Itamar Biran, skeletonista Adam Edelman a krasokorčuliari Alexei Bychenko, Daniel Samohin, Evgeni Krasnopolsky, Paige Conners, Adel Tankova, Ronald Zilberberg a Aimee Buchanan.

 

Izrael posiela do Pjongčangu najpočetnejšiu výpravu od svojej prvej účasti na hrách v roku 1994. Traja členovia tohtoročnej výpravy, Bychenko, Krasnopolsky a Bykanov, súťažili aj na predchádzajúcej zimnej olympiáde v roku 2014. Izrael ešte nikdy nezískal cenný kov na zimnej olympiáde, preto sa tento rok nádeje mnohých fanúšikov upínajú na Bychenka, ktorý si v roku 2016 odniesol striebro z Majstrovstiev Európy v krasokorčuľovaní.

 

Tento krasokorčuliar je známy tým, že dokáže zvládnuť aj tie najťažšie štvorité skoky. V roku 2017 obsadil desiate miesto na svetovom šampionáte v Helsinkách, druhé miesto na súťažiach v Rakúsku a Chorvátsku, tretie miesto sa mu ušlo v Moskve a Osake.

 

Len traja členovia olympijského tímu sa narodili priamo z Izraeli (Biran, Samohin a Zilberberg), Bychenko, Bykanov, Krasnopolsky a Tankova sú pôvodom z Ukrajiny a Edelman, Conners a Buchanan z USA. Adam Edelman začal so športom zvaným skeleton, ktorý sa podobá bobovaniu, len pred štyrmi rokmi a navyše trénuje sám bez trénera. V rozhovore pre médiá vyhlásil, že či sa mu už podarí vyhrať alebo nie, „najdôležitejšie je zúčastniť sa hier a byť ďalším športovcom, ktorý kráča pod izraelskou zástavou“.

 

Izrael zastupujú na zimnej olympiáde nielen športovci, ale aj technológie. Napríklad, izraelská spoločnosť Replay Technologies dodáva špeciálnu zobrazovaciu techniku, ktorú organizátori využijú pri vytváraní dokonalých trojrozmerných opakovaných a spomalených záberov. Riaditeľ spoločnosti Brian Krzanich uviedol, že „tieto technológie poskytnú divákom kdekoľvek na svete rovnaký zážitok akoby sedeli priamo na tých najlepších miestach na olympijských hrách.“


by Peter Godovic l Feb 9, 2018 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or