SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Izraelská basketbalistka prijde pre vieru o ME

Izraelská basketbalistka prijde pre vieru o ME

Izraelská basketbalistka Naáma Šafirová prijde pre svoju židovskú otrodoxnú vieru o majstrovstvá Európy v Poľsku.

 

Medzinárodná federácia FIBA jej totiž nedovolila nosiť pod reprezentačnýn tielkom tričko. Podľa jej viery totiž nemôže mať odhalené ramená.

 

Šafirová tak nenastúpi 18teho júna proti reprezentankám Česka. Dvadsaťjedna ročná športovkyňa patrí medzi hviezdy izraelského tímu, ktorý sa snažil o udelenie výnimky. Podľa pravidieš FIBA však musia mať všetky hráčky rovnaké oblečenie. "Rozhodnutie je definitívne", oznámil počas víkendu hovorca FIBA Sakis Kontos.

 

Naáma Šafirová hrá v USA za univerzitu v Tolede, kde má povolený zvláštní režim. Nemusí trénovať a hrať, počas šabatu a tiež má možnosť stravovať sa košer. "Nechápem prečo to v Európe nemôže byť rovnaké ako v Amerike, hnevala sa športovkyňa.

 

Aj keď je to len tričko, a muži niekedy v NBA ho pod tielko nosia, pravidlá platia pre všetkých rovnako. FIFA rovnako zakázala iránskych futbalistkám šatky aj sukne. A kedže iránske dievčatá na duel nenastúpili, ich kvalifikačný zápas kontumovali. DELET s rozhodnutím oboch športových federácií súhlaslí. Aj keď držíme Izraelu palce a veríme, že to zvládnu aj bez Šafirovej.


J.D. l Jún 13, 2011 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo