SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Izraelčania na Zlatých Pieskoch

Izraelčania na Zlatých Pieskoch

Prestížne preteky Wakelake Golden Trophy v Bratislave budú bez svetového šampióna vo wakeboardingu izraelčana Liora Sofera. Izrael však poslal náhradu.

 

Medzinárodné preteky sa v posledný júnový víkend uskutočnia na Zlatých Pieskoch už štvrtýkrát. Za účasti svetových i slovenských špičiek bude viac ako sto súťažiacich pretekať na 810-metrovom vleku s ôsmimi prekážkami. Soferova neúčasť organizátorov mrzí, Izrael však za neho poslal kvalitatívnu i kvantitatívnu náhradu.

 

"Lior Sofer sa zranil a neprišiel. Z Izraela nám ale poslali celkom slušnú výpravu, ktorá má osemnásť členov. Je tam napríklad súčasný úradujúci majster Európy vo wakeboardingu Guy Firer. Máme približne 120 prihlásených súťažiach, uvidíme, koľkí z nich sa zaregistrujú. S týmto počtom sme väčšie podujatie ako majstrovstvá Európy. Počítali sme so stovkou súťažiach, no ich počet ešte vzrástol," uviedla organizátorka podujatia Veronika Pfundtnerová.


Bratislavské Zlaté Piesky majú po Golden Trophy aj vyššie ambície. Medzinárodná wakeboardová a wakeskatingová federácia (IWWF) ich požiadala o usporiadanie veľkého fóra európskeho rangu, no Slováci si na kontinentálny šampionát ešte netrúfajú. "Požiadali nás o majstrovstvá Európy, ale zatiaľ sa na to necítime. Ak by sme sa na to podujali, všetci pretekári by tu museli stráviť dva týždne. Na to potrebujeme mať dva vleky. Projekt máme rozpracovaný. Ak by sa to podarilo, v budúcnosti by sme mohli zorganizovať aj majstrovstvá sveta," dodala Pfundtnerová.

 

Program Wakelake Golden Trophy 2016:
štvrtok 23. júna:
17.00 - 21.00 oficiálny tréning
piatok 24. júna:
09.00 - 18.00 kalifikácie
21.30 - premietanie filmu WLGT 2015
sobota 25. júna:
12.00 - 19.00 finále
20.00 - 21.30 záverečný ceremoniál


by Emil Vojtánek l Jun 24, 2016 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or