SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Galfand nakoniec prehral

Galfand nakoniec prehral

Dramatický súboj o titul šachového majstra sveta vyvrcholil tajbrejkom, po ktorom vďaka triumfu v bodovom pomere 2,5:1,5 obhájil titul Ind Višvanathan Anand.

 

Jeho izraelský vyzývateľ Boris Gelfand držal v 12-kolovom maratóne o šampióna kráľovskej hry s favorizovaným súperom krok a po tucte partií bol stav nerozhodný 6:6. V tajbrejku však Gelfand ťahal za kratší koniec povrazu. Anand získal prémiu 1,53 milióna dolárov, zdolaný súper si prilepšil o 1,02 mil. USD.


Štyridsaťdvaročný Anand sedí na tróne nepretržite od roku 2007. Vtedy vyhral nad Rusom Vladimirom Kramnikom a pred dvoma rokmi v Sofii obhájil titul po triumfe nad domácim veľmajstrom Veselinom Topalovom. Vďaka skalpu Gelfanda zaknihoval Anand víťazný hetrik a celkovo získal už piaty titul.


"Bolo to veľmi tesné a napínavé. Moje víťaztvo bolo tak trochu dielom šťasteny. Na konci to bola hlavne hra nervov. V tomto okamihu cítim úľavu," povedal Anand pre akreditované médiá. Gelfand sa potešil odozve v Izraeli: "Dúfam, že záujem o šach v krajine teraz neopadne. V poslednom zápase jednoducho neostal čas na najlepšie ťahy."


Doron Keshet l Máj 31, 2012 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo