SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Funkcionári FIFA obviňujú sionizmus

Funkcionári FIFA obviňujú sionizmus

Bývalý viceprezident FIFA Jack Warner a šéf Ázijskej futbalovej konfederácie Mohamed Bin Hammam obviňujú sionizmus zato, že pre korupciu dostali padáka.

 

Warner(68) rezignoval z FIFA po začatí vyšetrovania vo veci jeho stretnutia s Hammammom pri čom FIFA tvrdí, že došlo k podplácaniu funkcionárov karibského futbalu pred začatím volieb do FIFA, ktoré sa budú konať v júni. Qatari Bin Hammam dostal od FIFA celoživotný zákaz, zatiaľ čo karibských funkcionárov vylúčili minulý týždeň. Warner, ktorý je z Trinidadu, považuje za najhlavnejší dôvod tohto útoku na Bin Hamama a seba sionizmus.

 

Zaplatenie 40,000$ federáciám odhalili po tom, ako sa niektorí karibskí funkcionári obrátili na Chucka Blazera, ktorý je členom výkonného výboru FIFA a generálny tajomník CONCACAF, teda  regionálny výbor pre Severnú a Strednú Ameriku a Karibik. Blazer poskytol dôkazy FIFA a voči Warnerovi sa začalo vyšetrovanie, to sa však zastavilo hneď ako rezignoval na všetky svoje posty. The Daily Telegraph zverejnil  video s Warnerom, na ktorom vysvetľuje svoje uplácanie.

 

Warner je rozčarovaný nad správaním sa FIFA odkedy rezignoval. ”FIFA sa ma snaží umlčať pomocou vyhrážok sa o celosvetovom zastavení mojej činnosti. Koncom roka chcú uzavrieť trinidadské zastupiteľstvo FIFA. Takisto plánujú ukončiť zmluvu môjho syna z roku 2012. Odmietli mi vyplatiť čokoľvek  z mojej 29 - ročnej penzie a snažia sa ma zdiskreditovať videom. Mňa ale na kolená nikdy nedostanú.”

 

Spolupracovník Warnera z CONCACAF Blazer je prekvapený z jeho výroku, pretože ako tvrdí, Warner mal vždy veľmi dobré vzťahy s futbalovou asociáciou Blízkeho východu. Blazer(66) končí v CONCACAF ako tajomník koncom roka. Chce si však udržať svoje miesto vo výkonnom výbore FIFA, ktorý existuje od roku 1997.


by Kristína Gbeminiyi l Jun 2, 2015 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or