SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Antisemitiský "pozdrav" Legie Varšava

Antisemitiský

Fanúšikovia poľského futbalového klubu Legia Varšava sa počas duelu Európskej ligy s Hapoelom Tel Aviv postarali o poriadny škandál.

 

Pred štartom stretnutia s izraelským mužstvom rozvinuli transparent s nápisom "Džihád Legia".Klubu, ktorého hráčom je i izraelský reprezentačný stredopoliar Moše Ohayon, reálne hrozí disciplinárny trest zo strany Európskej futbalovej asociácie (UEFA).


"Ide o ďalší prejav antisemitského správania sa extrémistických skupín aktívnych v prostredí poľského futbalu. Zo strany priaznivcov Legie nejde o nič nové, jednoducho využili príležitosť," uviedol Rafal Pakowski z organizácie Nikdy viac, ktorý je lídrom kampane UEFA "Futbal proti rasizmu". Hrozivosť spomenutého posolstva podčiarkol arabský font a zelený podklad. Táto farba síce figuruje aj v znaku Legie, no Izraelčanom mal podľa všetkého pripomenúť islamistické hnutia. Vedenie varšavského klubu sa bránilo slovami hovorcu Michala Kocieba: "Rozhodne sme neschválili takýto transparent."

Legia Varšava prejav vlastných fanúšikov odsúdila v oficiálnom vyhlásení. "Klub Legia Varšava vždy zdôrazňoval, že štadión nie je miestom pre politické a náboženské demonštrácie, ako aj iné nefutbalové slogany. Je nám ľúto, že fanúšikovia, ktorí počas celého stretnutia skvelo povzbudzovali tím, sa dopustili konania, ktorých postoje nepriaznivo ovplyvnili zápas s Hapoelom Tel Aviv," píše sa vo vyhlásení na oficiálnej stránke tímu www.legia.com.

Varšavský klub taktiež potvrdil, že zodpovední trestu neuniknú: "Osoby, ktoré sa na tom podieľali, podpísali záväzné prehlásenie, že budú dodržiavať všetky pravidlá. V tomto prípade šlo o zákaz zobrazovaní transparentov s nelegálnym obsahom na štadióne. Bohužiaľ, tento bod bol porušený a fanúšikovia musia očakávať dôsledky, vrátane zákazu vstupu na štadión.

 

Príslušné rozhodnutie bude vykonané po analýze získaných dôkazov a vedenie klubu povedie disciplinárne konanie, dôsledkom ktorého bude finančný postih zodpovedných fanúšikov, ktorý vzíde z prípadných finančných sankcií, ktoré hrozia klubu od UEFA."

 


Dan Kamenicky l Okt 3, 2011 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
1 reakcia pre „Antisemitiský "pozdrav" Legie Varšava“

gewitter napísal(a):

Okt 4, 2011 11:23

To je tá "kresťanská" krajina, kde je štátnym náboženstvom katolicizmus, podobne ako v arabských krajinách islam. Nie je to nič iné, len náboženský fanatizmus, živý Boh tu nemá miesto. Splodili si svojho "boha," človeka, ktorého postavili na úroveň Boha a vzdávajú mu božskú česť. Pritom sú ich srdcia plné nenávisti a antisemitizmu, ktorý sa neprejavuje iba týmto spôsobom.

Stranka 1 z 1
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo