SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Stretli sa príbuzní z Obchodu na korze

Stretli sa príbuzní z Obchodu na korze

Humenné navštívili príbuzní Ladislava Grosmana. Cieľom tohto stretnutia bolo spojiť 17 členov rodiny Grosmanovej po takmer 30 rokoch.

 

Tomuto stretnutiu predchádzala návšteva Izraela, ktorú absolvovali aj študenti humenských a sninských stredných škôl v rámci výmenného pobytu v máji tohto roka. Grosmanova neter Anna, ktorá je rodenou Humenčankou, ich privítala vo svojom byte, kde vznikla myšlienka stretnutia na Slovensku.


Ako informovala Katarína Víravcová z Mestského úradu v Humennom, príbuzní Ladislava Grosmana pricestovali z Izraela a Ameriky. "Niektorí z nich navštevujú Humenné každý rok, no mnohí boli u nás po prvý raz," dodala. Prvé miesto, ktoré hostia navštívili, bol židovský cintorín, kde si pietnym aktom pripomenuli pamiatku svojich rodinných príslušníkov, ktorých tu majú pochovaných.


Neskôr zavítali do Vihorlatského múzea v Humennom, skanzena a na mestskom úrade ich privítala aj primátorka mesta Jana Vaľová. Tá návštevu oboznámila s úspešným projektom, ktorý schválilo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a ministerstvo financií naň poskytlo finančné prostriedky. "Je to filmový festival, ktorý bude spojený s menom Ladislava Grosmana a jeho úspešným dielom Obchod na korze," dodala.


by Emil Vojtánek l Sep 22, 2016 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or