SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Stanovisko ÚZŽNO k dokumentu Matice

Stanovisko ÚZŽNO k dokumentu Matice

Poslaním Matice je rozvíjať a upevňovať slovenské vlastenectvo, prebúdzať a umocňovať národné povedomie Slovákov i krajanov žijúcich v zahraničí.

 

Nikde sa nepíše o vytváraní si nejakej alternatívnej histórie, ani prekrúcaní faktov. Matica sa dlhodobo a systematicky popiera alebo ospravedlňuje zločiny, ktoré sa na Slovensku stali počas vojny.  Video, ktoré Matica zverejnila k výročiu založenia fašistického Slovenského štátu toto presne robí.

 

Zľahčuje, zatajuje a nehovorí celú pravdu. Nezabúdajme, že Slovenský štát si vlastnoručne spísal viac ako 270 protižidovských zákonov. Toľko nemalo ani samotné Hitlerovo Nemecko. Tisov režim sa tak chcel židovských spoluobčanov zbaviť, že Nemecku za každého zaplatil 500 ríšskych mariek. Chcel mať istotu, že sa už na Slovensko nevrátia.

 

Nadprácu robili aj Slováci slúžiaci v Osvienčime ako dozorcovia alebo slovenská armáda, ktorá má na svedomí masakru v bieloruskej dedinke Malodušie.

 

Matica Slovenská taktiež zámerne zabúda na odvahu stoviek Slovákov, ktorí sa postavili vtedajšiemu režimu, riskujúc vlastné životy aj svojich rodín, aby zachránili židovských spoluobčanov pred istou smrťou. Vytesňuje aj tých, ktorí proti fašizmu zdvihli v SNP zbrane. Týchto ľudí ÚZŽNO považuje za skutočných hrdinov.


by Michael Szatmary l Feb 23, 2017 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
4 Reponses to „Stanovisko ÚZŽNO k dokumentu Matice “

Robert says:

Feb 28, 2017 3:04 PM

relativita, myslel som že napíšeš: napr. Československo .

Robert says:

Feb 28, 2017 8:39 AM

a akú ste dali cenu ľudstvu? hm?

Robert says:

Feb 25, 2017 6:51 PM

vám už nepomože ani nesmrteľný horal .. https://www.youtube.com/watch?v=ASw32qKppMw :)

Robert says:

Feb 24, 2017 8:33 PM

vyserte sa na maticu

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or