SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Slovensko vyjadrilo podporu Izraelu

Slovensko vyjadrilo podporu Izraelu

Už nielen mnohé svetové metropoly, vrátane Prahy. Bratislava sa na deň vzniku Československa pripojila ku krajinám, ktoré otvorene deklarovali podporu Izraelu.

 

Asi tristo ľudí, slovenské a izraelské zástavy, spoločné hymny a príjemná atmosféra. Tak asi vyzeral večer na Hlavnom námestí v Bratislave. Slovákom nie je ľahostajné, že Izrael ako jediná demokratická krajina na Blízkom východe musí denne čeliť útokom islamských teroristov. Tí nemajú problém zabíjať aj deti. Ich vláda útoky neodsudzuje, práve naopak, vrahov, označuje za martýrov a hrdinov.


Svet namiesto odsúdenia taktne mlčí - v tom lepšom prípade. V tom horšom kritizuje Izrael za odvetné akcie, ktoré by uskutočnila každá iná krajina, ak by niekto na jej občanov útočil. Islamský teror je problémom všetkých, no len dovtedy, kým sa neodohráva v Izraeli.


Nikto nie je dokonalý, aj Izrael robí chyby, no mier a bezpečnosť je priorita. V Bratislave mu chceli ukázať, že nie v tom nie je sám, že aj tú sú ľudia, ktorí veria v slobodu o toleranciu a nie len titulkom konšpiračných a antisemitsky ladených médií. Vďaka patrí organizátorom, Medzinárodnej kresťanskej ambasáde Jeruzalem, pobočka Slovensko. Pozrite sa spoločne s nami, ako to na námestí vyzeralo:

 

 

Na pódiu sa vystriedalo niekoľko rečníkov: poslanci NRSR Anton Martvoň (SMER-SD) a Erika Jurinová (OĽANO), analytik Ivo Samson, j.e. veľvyslanec Izraela v SR Alexander Ben Zvi, prof. Pavel Traubner, novinárka Ľuba Lesná a organizátor podujatia, šéf ICEJ Slovensko Peter Švec. Podujatím hudobne previedla speváčka Jana Orlická.


by Michael Szatmary l Oct 29, 2015 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
1 Reponses to „Slovensko vyjadrilo podporu Izraelu “

Ervin Rybár says:

Oct 29, 2015 3:50 PM

Žiaľ len včera o 16:00 hod som klikol na Delet a dozvedel sa o tejto akcii. Tak som letel z práce, ale nemohol som zostať dlhšie. Asi o 17.10 hod som bol na námestí, v kruhu sa držalo za ruky a modlilo asi desať ľudí. Vravím si, že nebudem vyrušovať keď sa modlia. Ale videl som osamelého fotografa, ktorý vyzeral ako zahraničný novinár - anglický gentleman. Tak som zapochyboval, či vie po slovensky, a tak som mu položil v tej chvíli naozaj debilnú otázku: "Vy ste Slovák?" Fotograf asi prekvapený mojou "múdrou" otázkou mi najskôr neodpovedal, tak som si v duchu povedal, čo sa pýtaš po slovensky jak somár, však vidíš, že to je Angličan.

Na jeho poslednú otázku: "Ale prečo?" dávam odpoveď až teraz. Nechcel som nikoho vyrušovať pri modlení a nechcel som nikomu vyčítať, že akcia bola málo spropagovaná a že keby začala o 17:00 hod prišlo by omnoho viacej ľudí.

Dodatočne sa ospravedlňujem, že som sa nepredstavil a pozdravujem všetkých z Liptovského Mikuláša.

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or