SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Reitman čestným občanom Komárna

Reitman čestným občanom Komárna

Známy hollywoodsky režisér a producent Ivan Reitman má na konte filmy Krotitelia duchov a Policajt zo škôlky. Teraz je čestný občan Komárna.

 

Mesto sa na základe poslaneckej iniciatívy rozhodlo takýmto spôsobom uctiť si slávneho rodáka, ktorý ešte v detstve emigroval s rodičmi do Kanady. Reitman si síce na slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva doklad o čestnom občianstve prevziať neprišiel, už ho má ale vo svojich rukách. „Riešilo sa to cez vyslaného redaktora súkromnej televízie v Los Angeles, ktorý mu doklad o čestnom občianstve doručil do vlastných rúk. Pán Reitman sa vyjadril, že by rád prišiel do Komárna,“ povedal primátor Róbert Králik.

 

Ivan Reitman sa narodil v roku 1946 v židovskej rodine v Komárne. Jeho matka prežila koncentračný tábor Osvienčim. V roku 1950 emigrovala rodina do Kanady. Reitman je známy najmä pre svoju komediálnu tvorbu. Vo filmovom biznise pôsobí aj jeho syn Jason Reitman, režisér hollywoodskych filmov ako Juno alebo Ďakujeme, že fajčíte.


Čestné občianstvo sa udeľuje významným osobnostiam, žijúcim mimo Komárna, ktorí sa dlhodobo a mimoriadne zaslúžili o rozvoj, zveľaďovanie mesta a šírenie jeho dobrého mena vo svete. Naposledy udelilo mesto čestné občianstvo v roku 2004 politikovi a tunajšiemu rodákovi Bélovi Bugárovi.


by Emil Vojtánek l Aug 19, 2013 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or