SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Prvé stretnutie Zvi A. Vapniho na MZV

Prvé stretnutie Zvi A. Vapniho na MZV

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí SR Igor Slobodník prijal izraelského veľvyslanca Zvi Avinera Vapniho prvý raz po odovzdaní poverovacích listín.

 

Štátny tajomník na stretnutí vyzdvihol priateľské vzťahy oboch krajín. Je presvedčený, že aj nový veľvyslanec prispeje k ich ďalšiemu rozvoju. Ako jednu z prioritných oblastí posilnenia spolupráce uviedol nové technológie a inovácie, v čom patríIzrael medzi popredné krajiny sveta.

 

Slovensko aj Izrael sú príliš malé krajiny na to, aby sa presadili v globalizovanom svete štatistickou silou ekonomiky. Preto musia spoločne hľadať spôsoby ako sa presadiť svojimi nápadmi. Slobodník pripomenul existujúce pozvania pre najvyšších predstaviteľov Izraela na návštevu Slovenska a uvítal očakávanú účasť delegácie Knessetu na otvorení Múzea holokaustu v Seredi koncom januára.


V súvislosti s mierovým procesom pripomenul záujem Slovenska o obnovení priamych izraelsko-palestínskych rokovaní a vyjadril podporu iniciatívam, ktoré povedú nielen k zmierneniu každodenného napätia, ale aj k vytvoreniu podmienok pre priame rozhovory.


by J.D. l Jan 13, 2016 12:00 AM l Print l
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or