SK I EN
O nás | Kontakt | Podmienky používania

Príbeh jedného bratislavského domu

Príbeh jedného bratislavského domu

Staré domy pamätajú veľa. Krivdy a odpúšťanie, hádky, udobrovanie, zatrpknutie. Detské hry a dobré časy, bonbóny v celofáne.

 

Pranie a sušenie, mince v sklenenej dóze uložené v hornej poličke kredenca, odtrhnutý gombík, hlinené guličky. Narodenie dieťaťa, choroby a uzdravovanie, zmeny a nové začiatky, nekonečnú každodennosť. Aj Mestská knižnica je domom.

 

Pred vyše sedemdesiatimi rokmi nebola na Kapucínskej 3 knižnica, ale obuv a kaderníctvo a v niektorej izbe na poschodí sa majiteľom týchto obchodov narodilo dievčatko Rivka, ktoré zakrátko aj s celou rodinou deportovali do tábora v Novákoch. Boli by skončili v Osvienčime, ale podarilo sa im utiecť. Dnes žijú v Izraeli.

 

Mestská knižnica vás pozýva na rozprávanie a spomínanie o tomto dome, s hudby, tancom, fotkami a video dokumentom. Dozviete sa aj, aký vzťah majú pôvodné obyvateľky domu na Kapucínskej ulici.

 

Akcia sa koná 10. marca v Mestskej knižnici v Bratislave, Úsek literatúry pre deti a mládež na Kapucínskej ulici 3 o 19hod. Vstup je voľný.

 

 


Barbara Rónaiová l Mar 4, 2016 00:00 l Tlač l
Súvisiace články
Pre tlač kliknite sem.
Pridajte reakciu
Musíte sa prihlásiť alebo registrovať aby ste mohli písať komentáre.
2000Vaša reakcia môže obsahovať maximálne 2000 znakov. HTML tagy nie su povolené. Zmazať alebo