SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Príbeh jedného bratislavského domu

Príbeh jedného bratislavského domu

Staré domy pamätajú veľa. Krivdy a odpúšťanie, hádky, udobrovanie, zatrpknutie. Detské hry a dobré časy, bonbóny v celofáne.

 

Pranie a sušenie, mince v sklenenej dóze uložené v hornej poličke kredenca, odtrhnutý gombík, hlinené guličky. Narodenie dieťaťa, choroby a uzdravovanie, zmeny a nové začiatky, nekonečnú každodennosť. Aj Mestská knižnica je domom.

 

Pred vyše sedemdesiatimi rokmi nebola na Kapucínskej 3 knižnica, ale obuv a kaderníctvo a v niektorej izbe na poschodí sa majiteľom týchto obchodov narodilo dievčatko Rivka, ktoré zakrátko aj s celou rodinou deportovali do tábora v Novákoch. Boli by skončili v Osvienčime, ale podarilo sa im utiecť. Dnes žijú v Izraeli.

 

Mestská knižnica vás pozýva na rozprávanie a spomínanie o tomto dome, s hudby, tancom, fotkami a video dokumentom. Dozviete sa aj, aký vzťah majú pôvodné obyvateľky domu na Kapucínskej ulici.

 

Akcia sa koná 10. marca v Mestskej knižnici v Bratislave, Úsek literatúry pre deti a mládež na Kapucínskej ulici 3 o 19hod. Vstup je voľný.

 

 


by Barbara Rónaiová l Mar 4, 2016 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or