SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Príbeh Anny Frankovej je mimoriadne silný aj dnes

Príbeh Anny Frankovej je mimoriadne silný aj dnes

So životným príbehom Anny Frankovej sa v týchto dňoch môžu zoznámiť študenti z  Nitry na putovnej výstave o osude tohto židovského dievčaťa.

 

Výstava je súčasťou medzinárodného vzdelávacieho projektu "Anna Franková – odkaz dejín dnešku", ktorý bol vytvorený v Dome Anny Frankovej v holandskom Amsterdame. Od roku 1996 už formou putovnej výstavy po stredných školách prešiel takmer celý svet.


Tento rok bola výstava po prvý raz inštalovaná aj v Nitre. Na 30 paneloch zachytáva životný príbeh Anny Frankovej, jej rodiny a priateľov, ich útek pred nacistami, dvojročné ukrývanie sa až po tragický koniec. Celý príbeh je vyrozprávaný na pozadí spoločenských, politických a hospodárskych zmien v medzivojnovej Európe. „Príbeh Anny Frankovej je mimoriadne silný aj dnes.

 

Výstava sa ale zaoberá aj problematikou ľudských práv, rasizmu a diskriminácie a tiež potrebou šírenia tolerancie a pozitívnych morálnych hodnôt, preto má vysoký potenciál v rámci humanitného vzdelávania a výchovy k ľudským právam,“ uviedla riaditeľka Gymnázia Golianova Marta Rácová. Ako dodala, výstava bude na pôde gymnázia do 16. decembra a prístupná je aj pre žiacke kolektívy.


by Emil Vojtánek l Dec 9, 2011 12:00 AM l Print l
Related articles
Click here to print.
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or