SK I EN
About us | Contact | Terms of Use

Pamätníci si pripomenuli hrôzy Osvienčimu

Pamätníci, ktorí prežili hrôzy koncentračného tábora Osvienčim- Brezinka, si na rovnakom mieste pripomenuli 62. výročie oslobodenia tábora.

 

„V plynových komorách zomierali príslušníci rôznych skupín obyvateľstva. Židovské obyvateľstvo strednej a východnej Európy malo byť úplne zlikvidované,“ povedala poradkyňa poľského prezidenta Lecha Kaczynského Ewa Junczyk-Ziomecka. Vo vystúpení spomenula aj zajatých Rómov a Sovietov. V roku 2005 vyhlásila Organizácia spojených národov (OSN) 27. január za Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu, ktorý má pripomínať šesť miliónov obetí nacistického režimu. OSN si dátum vybrala symbolicky, pretože 27. januára 1945 bol oslobodený najväčší z koncentračných táborov Osvienčim-Brezinka. Historici predpokladajú, že práve tu do oslobodenia sovietskymi vojskami zomrelo 1,1 milióna mužov, žien a detí. Pôvodný tábor Nemci vytvorili prebudovaním kasární poľskej armády neďaleko mesta Osvienčim v roku 1940. Na spomienkovej slávnosti bolo ocenených niekoľko obyvateľov vojnového Osvienčimu za pomoc pri pokusoch zajatcov na úteku.

by Michael Szatmary l Feb 8, 2007 12:25 PM l Print l
Click here to print.
6 Reponses to „Pamätníci si pripomenuli hrôzy Osvienčimu“

Koki says:

Mar 5, 2019 7:55 PM

Takže to vypadá tak, že vyhrá pani Čaputová, liberálka. Ja budem pravdepodobne voliť F. Mikloška, lebo je známym kresťanom a demokratom. Žiaľ niektorí sa dali zvábiť k národným socialistom, ktorí vraj majú riešenie problémov, okrem iného chcú vystúpenie z NATO a EÚ, a primknutie sa k Rusku. Kotleba sa síce snaží získať aj hlasy kresťanov, ale s tými desiatimi percentami sympatizantov rúbe privysoko...

Koki says:

Feb 28, 2019 8:12 PM

Gewitter, mám iné starosti než niekoho nenávidiť a mstiť sa. Ja sa vás zastávam a ty takto.
Inak, s týmto nemáme nič, ale žiaľ to nechápete ani vy, ani niektorí z nás katolíkov:
https://dennikn.sk/blog/709155/kotleba-ludova-strana-nase-slovensko-1488/

Koki says:

Feb 26, 2019 9:12 PM

... ešte musím doplniť, že mi to je ľúto čo bolo cez vojnu, aj keď to bolo dávno a dnes máme každý už iné starosti. Dostal som daný link o utrpení Osvienčimu, tak som ho sem pridal, veď nielen váš národ bol v dejinách prenasledovaný, ale aj mnoho kresťanov, počnúc našim Pánom... Veru tak. Ale nech je On milostivý našim prenasledovateľom a nech im to zabudne.
PS: Dúfajme že slovenskí kresťania sa zasa nedajú oklamať čertovským národným socializmom, idú totiž voľby...

Koki says:

Feb 26, 2019 8:47 PM

A ja si myslím že pripomenúť vám treba aj prenasledovanie nás Nežidov, a to nielen veci ktoré sa diali kedysi; sleduj aj toto je realita, či vás to už zaujíma alebo nie:
https://gloria.tv/video/wsd3yjvhLgzi38D7VzrxLzG76

gewitter says:

Feb 15, 2019 10:31 AM

Ja si zase myslím, že málokoho zaujímajú tie tvoje katolícke tirády... Holocaust mal vyhladiť najmä židov, nie pápežencov ! :(

Koki says:

Jan 16, 2019 8:43 PM

Vojnová tématika ma síce nezaujíma, ale dostal som dnes správu ktorá ma vydesila aj rozľútostila; o katolíckom dievčati, ktoré cez vojnu zatvorili do koncentráku a popravili. Nechápem ako sa také šialenstvá mohli diať v novodobom civilizovanom (?) svete.
https://www.facebook.com/1385798410/posts/10218991197155979/
Na spodku článku je vložený odkaz aj na ďalšie tváre Osvienčimu.
Dobrú noc

Page 1 of 1
Leave a Reply
Sign In or Sign Up now to post a comment.
2000Your comment may be no longer than 2,000 characters. HTML tags are not permitted. Cancel or